Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
12.05.2021

Kina i teatry otwarte wcześniej o 8 dni, a siłownie o 1 dzień - poinformował premier na konferencji

Kina i teatry otwarte wcześniej o 8 dni, a siłownie o 1 dzień - poinformował premier na konferencji

Chwilę po 13 rozpoczęła się konferencja premiera i ministra zdrowia. Mateusz Morawiecki poinformował o delikatnej modyfikacji planu na maj. Co dowiedzieliśmy się nowego? Nie wiele... Dla niektórych jednak może być to kluczowe, więc śpieszymy ze szczegółami. 

Otwarcie kin, teatrów, filharmonii i innych obiektów kultury nastąpi szybciej niż zapowiadano. Obiekty te wznowią swoją działalność 21 maja, czyli o 8 dni wcześniej niż zakładał wstępny plan na maj, który zawarto w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu.  

28 maja (a nie tak jak wcześniej zakładano 29 maja) otwarte zostaną kluby fitness, siłownie, baseny i inne obiekty sportowe. Wszystko oczywiście ma działać zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Premier apelował o zapisywanie się na szczepienia, które są bardzo ważne, byśmy wygrali z pandemią i nie doprowadzili do czwartej fali koronawirusa.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział też, że " Priorytetem i głównym celem jest przywracanie możliwości leczenia we wszystkich dziedzinach."


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij