Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI odbędzie się w Polsce!

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI odbędzie się w Polsce!

Polska z prawami do organizacji Międzynarodowego Kongresu Unii Nauk Radiowych URSI w 2026 roku w Krakowie! To duży sukces! Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia 2026 roku w ICE Kraków Congress Center.

Polski Komitet Narodowy URSI podjął starania o możliwość organizacji tego międzynarodowego eventu już w 2016 roku. Wtedy to miejscem wydarzenia miała być Warszawa. Polska przegrała tę rywalizację z Rzymem, w którym to kongres miał odbyć się w 2020 roku. Jednym z powodów, dla których Polska wtedy przegrała starania o możliwość organizacji kongresu w 2020 roku był fakt, że Rzym starał się o organizację wydarzenia już po raz trzeci. Z powodu pandemii Kongres URSI w Rzymie został przeniesiony na 2021 rok - odbył się tam w dniach 28 sierpnia – 4 września w formule hybrydowej.


Polski Komitet Narodowy URSI nie zaprzestał jednak walki o prawa do organizacji kongresu i na początku 2020 roku podjął decyzję o ponownym złożeniu oferty Polski, tym razem decydując się na wysunięcie kandydatury Krakowa. Powodem zmiany miasta był głównie fakt, że wydarzenie o podobnym temacie, a mianowicie EuCAP European Conference on Antennas and Propagation odbyło się z sukcesem w 2019 roku w ICE Kraków i wiele osób z URSI uczestniczyło w tym wydarzeniu. 


Oferta Polski została zaprezentowana podczas Walnego Zebrania Członków URSI na kongresie w Rzymie. Prezentacja miała formę filmu. Kraków wygrał dzięki swojej bardzo dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastrukturze (ICE Kraków, okoliczne hotele, przystępne ceny).


Organizatorem kongresu URSI w Krakowie będzie Symposium Cracoviense. Firma jest członkiem ICCA International Congress and Convention Association, SKKP Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz WOT Warszawskiej Organizacji Turystycznej i posiada rekomendację Kraków Convention Bureau oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Przypominamy, że to już kolejny sukces Symposium Cracovience w ostatnim czasie - firma firma uzyskała prawa do współorganizacji międzynarodowego kongresu FIG 2022 w Polsce, pełniąc rolę DMC.

Oferta Polski na kongres URSI 2026 w Krakowie posiada wsparcie ze strony Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz