Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
6.09.2021

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI odbędzie się w Polsce!

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI odbędzie się w Polsce!

Polska z prawami do organizacji Międzynarodowego Kongresu Unii Nauk Radiowych URSI w 2026 roku w Krakowie! To duży sukces! Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia 2026 roku w ICE Kraków Congress Center.

Polski Komitet Narodowy URSI podjął starania o możliwość organizacji tego międzynarodowego eventu już w 2016 roku. Wtedy to miejscem wydarzenia miała być Warszawa. Polska przegrała tę rywalizację z Rzymem, w którym to kongres miał odbyć się w 2020 roku. Jednym z powodów, dla których Polska wtedy przegrała starania o możliwość organizacji kongresu w 2020 roku był fakt, że Rzym starał się o organizację wydarzenia już po raz trzeci. Z powodu pandemii Kongres URSI w Rzymie został przeniesiony na 2021 rok - odbył się tam w dniach 28 sierpnia – 4 września w formule hybrydowej.


Polski Komitet Narodowy URSI nie zaprzestał jednak walki o prawa do organizacji kongresu i na początku 2020 roku podjął decyzję o ponownym złożeniu oferty Polski, tym razem decydując się na wysunięcie kandydatury Krakowa. Powodem zmiany miasta był głównie fakt, że wydarzenie o podobnym temacie, a mianowicie EuCAP European Conference on Antennas and Propagation odbyło się z sukcesem w 2019 roku w ICE Kraków i wiele osób z URSI uczestniczyło w tym wydarzeniu. 


Oferta Polski została zaprezentowana podczas Walnego Zebrania Członków URSI na kongresie w Rzymie. Prezentacja miała formę filmu. Kraków wygrał dzięki swojej bardzo dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastrukturze (ICE Kraków, okoliczne hotele, przystępne ceny).


Organizatorem kongresu URSI w Krakowie będzie Symposium Cracoviense. Firma jest członkiem ICCA International Congress and Convention Association, SKKP Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz WOT Warszawskiej Organizacji Turystycznej i posiada rekomendację Kraków Convention Bureau oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Przypominamy, że to już kolejny sukces Symposium Cracovience w ostatnim czasie - firma firma uzyskała prawa do współorganizacji międzynarodowego kongresu FIG 2022 w Polsce, pełniąc rolę DMC.

Oferta Polski na kongres URSI 2026 w Krakowie posiada wsparcie ze strony Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij