Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
26.03.2013

Konkurs na Najlepszy Produkt Regionalny
- W ostatnich latach coraz wyraźniej widać rosnące zainteresowanie zdrową żywnością wytwarzaną z naturalnych składników, w oparciu o tradycyjne receptury. Konsumenci zdają sobie bowiem sprawę, że wybierając regionalne produkty mogą liczyć na wysoką jakość delektując się przy tym ich wyjątkowym smakiem i aromatem. Szeroki wybór takich wyrobów będzie prezentowany na Targach Regionalia. Przez trzy dni, wśród tysięcy zwiedzających, lokalni producenci będą mogli pokazać swoje regionalne smakołyki. Zachęcamy wystawców do udziału w konkursie, który pozwoli wyłonić najlepsze produkty i wyróżnić je na tle konkurencji – zachęca Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska organizującej Targi Regionalia


Jak wziąć udział w konkursie?

W konkursie wezmą udział wystawcy Targów Regionalia, którzy poprawnie wypełnią i prześlą zgłoszenia do 5 kwietnia br. w formie elektronicznej na adres wskazany w regulaminie. Do konkursu wystawcy mogą zgłosić tylko jeden produkt i w jednej kategorii. Zwycięzców wybierze komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele patronów honorowych targów: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz reprezentant organizatora wydarzenia – Międzynarodowych Targów Polska.


Mapa smaków Polski i świata

Targi Regionalia to bogaty przegląd lokalnych wyrobów z Polski i ze świata. Na stoiskach pojawią się produkty z list tradycyjnych, żywność ekologiczna i organiczna, a także miody i wyroby mleczarskie oraz wina i browary regionalne. Co więcej w tym roku po raz pierwszy zorganizowane zostanie Święto Piw Regionalnych, które będzie okazją, by poznać wyjątkowe smaki złocistych trunków wytwarzanych przez lokalne warzelnie. Oferta targów obejmie też wyroby rzemieślnicze, z drewna, ręcznie robioną biżuterię i modę inspirowaną folklorem. Obok różnorodnych propozycji regionalnych produktów dla uczestników przygotowane zostaną smakowite degustacje, pokazy kulinarne i konkursy.


Śladem regionalnych potraw z Targami Agroturystyka

W tym roku razem z Targami Regionalia odbędzie się premierowa odsłona Targów Agroturystyka promujących wypoczynek na łonie natury.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij