Konkursy, nagrody i niespodzianki na Targach LATO 2011

Atrakcyjne wycieczki, rejs statkiem, pobyty w hotelach, szkolenia z jazdy terenowej 4x4, bony turystyczne czy zaproszenia do teatrów będą mogli wygrać zwiedzający XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011. Przez trzy dni liczne konkursy z cennymi nagrodami organizowane będą zarówno na scenie targów jak i stoiskach wystawców. Prezenty czekają również na dzieci, które zdadzą egzamin na kartę rowerową w specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym. Targi LATO 2011 odbędą się w dniach 1-3 kwietnia w warszawskim Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

- Tegoroczna edycja Targów LATO będzie przepełniona ciekawymi ofertami turystycznymi na najbliższy sezon wiosenno-letni. Zwiedzający będą mogli porównać aktualne propozycje wystawców, zarezerwować na miejscu wyjazdy, a przy okazji obejrzeć występy artystyczne oraz wziąć udział w grach i zabawach organizowanych w ramach festynu. Przez trzy dni na zwiedzających czeka również wiele atrakcyjnych nagród do zdobycia w licznych konkursach przygotowanych specjalnie z myślą o tej wyjątkowej turystycznej imprezie. Przy odrobinie szczęścia, pomysłowości i wiedzy każdy ma szansę zdobyć ekscytującą wycieczkę, bilety na rejs lub zaproszenia do teatru czy cenny bon na zrealizowanie swoich upragnionych podróży - mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów LATO.

Targowe konkursy i nagrody

Zwiedzający, którzy zagłosują w konkursie „Hit Lata” na najlepszą ofertę targów będą mogli zaproponować hasło promujące Targi LATO. Autor najciekawszego pomysłu otrzyma nagrodę w postaci dwóch kuponów o wartości 499 zł każdy na udział w szkoleniu jazdy samochodem terenowym „Niedzielny kurs 4x4”. Sponsorem nagrody jest firma Polskie Bezdroża. Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się na scenie 3 kwietnia. Na targach organizowany będzie również konkurs „Poszukiwacze skarbów TRIADY”. Każda osoba, która wypełni formularz ze stoiska biura podróży TRIADA ma szansę na wygranie jednego z pięciu bonów wycieczkowych - każdy o wartości 1000 zł. Podczas trzech dni około godz. 15.00 jury będzie ogłaszać na scenie laureatów, autorów najciekawszych rozwinięć zdań konkursowych. Z kolei zwiedzający którzy nabędą na targach dowolną wycieczkę mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez MT Targi „Kup wycieczkę wygraj nagrodę”. Zwycięży osoba, która swoim uzasadnieniem przekona jury do przyznania jej nagrody, w nagrodę otrzyma dwuosobowy kupon o wartości 220 zł na jednodniową wycieczkę turystyczną 4x4 po Mazowszu. Dodatkowo dwie osoby zostaną również wyróżnione i otrzymają okulary przeciwsłoneczne ufundowane przez firmę Paris Optique. Warszawska Izba Turystyki w drugim dniu targów zaprosi do organizowanego na scenie konkursu „Czy znasz sławne Warszawianki i Warszawiaków”. Przygotowane zostaną pytania zarówno dla dzieci i dorosłych oraz liczne nagrody dla uczestników. Natomiast już teraz do 25 marca internauci mogą głosować na „Weekend dla mieszczucha” na stronie www.weekenddlamieszczucha.pl i wziąć udział w konkursie opisując swój wymarzony weekend. Trzeciego dnia targów wyłoniony zostanie zwycięzca, któremu wręczona zostanie nagroda główna, dwuosobowy wyjazd, ufundowany przez Polską Izbę Turystyki.

Niespodzianki wystawców

Wystawcy Targów LATO przygotowali również wiele interesujących konkursów realizowanych na stoiskach. Biuro SeaTours ufunduje dwuosobowy Mini Rejs do Kopenhagi i Oslo z Gdyni, który zostanie wylosowany trzeciego dnia targów. Do wygrania będzie również przewodnik po Skandynawii oraz kubek SeaTours. Ponadto najmłodszym przedstawiciele biura będą wręczać gadżety, kolorowanki czy piłki plażowe. ATJ Lingwista zorganizuje konkurs związany z nauką języków obcych. Uczestnicy będą mieli szansę wygrać 10-dniowy obóz językowy w Dźwirzynie ucząc się angielskiego, francuskiego lub niemieckiego, 3 bony upoważniające do zniżki 500 zł na kursy językowe z oferty firmy, a także 10 nagród pocieszenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia. Na stoisku Mazowsza rozgrywany będzie konkurs wiedzy o tym regionie. Codziennie o godz. 14.00 losowane będą nagrody wśród których znajdą się m.in. voucher hotelowy, weekend w ośrodku rekreacyjnym oraz gadżety jak wodoszczelne worki kajakowe i żeglarskie, plecaki oraz torby podróżne. Województwo Podlaskie 2 kwietnia przygotuje degustację regionalnych specjałów jak sękacz, kindziuk, podpiwek oraz rozstrzygnie konkurs wiedzy o Podlasiu, w którym do wygrania będą m.in. torby sportowe, plecaki, zapięcia do rowerów. Natomiast Stołeczne Biuro Turystyki sprawdzi w konkursie wiedzę zwiedzających o Warszawie. Każdy kto poprawnie odpowie na pytania dotyczące stolicy, będzie miał szansę wygrać gadżety związane z Warszawą oraz zaproszenia do teatrów i muzeów. Na stoisku Urzędu Miejskiego w Andrychowie będzie można wygrać z kolei zaproszenie do Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, bony na basen lub zabieg kosmetyczny czy wejściówki do parku linowego dla dzieci i dorosłych. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. zachęcać będzie m.in. do śpiewania karaoke, a także wręczać uczestnikom upominki. Ponadto Lasy Państwowe zaproszą na degustację owoców runa leśnego i konkursów z wiedzy o lesie. Dla dzieci ryś eRyś, który przyjedzie na targi, przygotował również niespodzianki.

Miasteczko rowerowe i inne atrakcje

Na targach LATO 2011 przez trzy dni zorganizowane będzie specjalne miasteczko rowerowe z uliczkami, skrzyżowaniami, drogowymi światłami i znakami. Dzieci pod okiem policjantów będą mogły sprawdzać swoje praktyczne umiejętności jazdy na rowerze i wiedzę o poruszaniu się w ruchu drogowym. Ponadto 2 i 3 kwietnia przeprowadzone zostaną egzaminy na kartę rowerową. Dzieci które zdadzą egzamin otrzymają od Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nagrody, odblaskowe gadżety, które z pewnością przydadzą się podczas rowerowych wycieczek. Z kolei starsze dzieci będą mogły spróbować nietypowego spaceru po linii w alkogoglach. Przez trzy dni na targach LATO 2011 odbywać się będą również liczne występy, w tym koncert Majki Jeżowskiej, pokazy taneczne, spotkania z podróżnikami, gry i zabawy. Gościem specjalnym będzie Mistrz Kuchni Robert Sowa oraz znany dziennikarz, prezenter telewizyjny i doświadczony żeglarz Paweł Pochwała. Dzieci i młodzież w specjalnej strefie „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka” będą mogły korzystać m.in. z trampolin, zjeżdżalni, torów gokartowych czy toru przeszkód. Odbędą się pokazy i prezentacje w ramach projektu kulinarnego food-design, a narodowe potrawy i smaki z dzieciństwa będzie prezentować bar restauracyjny Karmnik.

Oferty wakacji, pomysły na weekendy i urlop na każdą kieszeń
Targi LATO to nie tylko atrakcje, konkursy i sposób na ciekawe spędzenie pierwszego kwietniowego weekendu. To przede wszystkim doskonała okazja do zapoznania się i skorzystania z bogatej oferty wystawców, czyli biur podróży, miejsc noclegowych czy prezentujących się regionów. Zwiedzający znajdą tu polskie i zagraniczne propozycje turystyczne na nadchodzący sezon wiosenno-letni na każdą kieszeń, a także liczne pomysły na wyjazdy weekendowe. Bezpośrednio na stoiskach będzie można zakupić wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach i sanatoriach, często w specjalnych promocyjnych cenach.

Więcej informacji o Targach LATO 2011 można znaleźć na stronie internetowej www.targilato.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską
Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską

Dołącz do warsztatu z Elizą Kozicą-Kamińską w Poznaniu 19 czerwca 2024 i zdobądź wiedzę z zakresu zwiększania konwersji zapytań ofertowych MICE. Rejestracja otwarta!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz