Kraj winem płynący - Mołdawia na TT Warsaw

Kraj winem płynący - Mołdawia na TT Warsaw

Narodowy Związek Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (National Inbound Tourism Association of Moldova) będzie jednym z wystawców 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Reprezentanci tego kraju słynącego z wielowiekowej tradycji wyrobu wina zapraszają do odwiedzenia stoiska A12 oraz uczestnictwa w konferencji prasowej, która odbędzie się drugiego dnia targów, tj. 25 listopada br. o godz. 11:30.

Mołdawia to na razie jeden z mniej znanych Polakom wakacyjnych kierunków w Europie. Dlatego też jej przedstawiciele starają się przyciągnąć uwagę turystów i zachęcić ich do podróży do malowniczego kraju położonego między rzekami Dniestr i Prut. Do atrakcji turystycznych tego południowo-wschodniego europejskiego państwa zaliczają się cerkwie i monastyry, twierdza z XVII w. w Sorokach czy kompleks archeologiczno-krajobrazowy Stare Orhei. Jednym z najbardziej znanych produktów mołdawskich jest wino, które na tych terenach wytwarzane jest od tysięcy lat.  


Serce zamknięte w butelce - mołdawskie wina


Jak mówi Natalia Turcanu, dyrektor zarządzająca Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii, kraj ten będzie promować się na targach właśnie poprzez szlaki winne oraz winiarnie. – Tradycja wyrobu wina to bardzo ważna część naszej kultury. Praktycznie każda rodzina w mołdawskiej wsi ma własny przepis, a w produkcję wkładane jest całe serce – podkreśla Natalia Turcanu. – W Mołdawii jest ok. 140 mniejszych i większych winiarni, z których 24 eksportuje wina do Polski. Produkcja wina odpowiada za ok. 3-4% PKB, a cały łańcuch wartości zlokalizowany jest na miejscu, dzięki czemu pracę ma 200 000 osób pracujących przy produkcji wina i przemyśle okołowiniarskim. Warto też dodać, że winne piwnice w Mołdawii zostały odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższe na świecie – dodaje.

Mołdawia posiada bardzo dobre warunki do uprawy winorośli. Rosną tam różne szczepy: klasyczne europejskie (73%), kaukaskie (17%) oraz lokalne (10%). Spośród białych wyróżniają się Feteasca Alba, Feteasca Regala, Plavay i Viorica, a czerwonych Feteasca Neagra i Rara Neagra.

Narodowy Dzień Wina obchodzony jest w pierwszy weekend października, kiedy to zbierane są ostatnie w roku winogrona. Mieszkańcy i turyści spędzają to święto na wspólnej zabawie, tańcach, degustacji wina i smakowaniu lokalnej kuchni. 

 

                                             


Polscy partnerzy poszukiwani


Przedstawicielom Mołdawii zależy na dotarciu podczas TT Warsaw zarówno do polskich organizatorów turystyki, klientów indywidualnych, jak i importerów win. Na konferencji, która odbędzie się drugiego dnia targów o godzinie 11.30 obecni będą zarówno mołdawscy touroperatorzy (firmy Tatra Bis, Amadeus, Solei i Slavion Travel), przedstawiciele winiarni z różnych regionów, tj. winiarnie Asconi, Chateau Varterly, Castel Mimi i Purcari oraz reprezentant hotelu Jolly Alon w Kiszyniowie. Po prezentacji atrakcji turystycznych odbędzie się degustacja lokalnych win. Przez trzy targowe dni na stoisku A12 Mołdawianie będą gotowi na rozmowy z potencjalnymi partnerami. Dodatkowo odbędą się tam degustacje, a także loteria, w której będzie można wygrać drobne upominki czy butelkę wina.

Informacje organizacyjne


Konferencja Mołdawii
odbędzie się 25 listopada w godzinach 11.30-12.30 w sali konferencyjnej C. Na Targi TT Warsaw 2016 obowiązuje rejestracja. Więcej informacji o targach, program oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.ttwarsaw.pl.


INFORMACJA PRASOWA

fot. National Inbound Tourism Association of Moldova

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”
W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią w nowej formie powraca Konferencja Event Biznes, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Nowe Horyzonty” w Warszawie 28 października!

Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!
Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!

Hotel Cottonina to miejsce, które łączy profesjonalizm z gościnnością, oferując kompleksowe usługi dla biznesu w pięknej, naturalnej scenerii. Dzięki szerokiej ofercie usług dodatkowych oraz wyjątkowej atmosferze, Hotel Cottonina stanowi idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz