Kraków Business Run na Rynku Głównym

16 września odbędzie się bieg charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty – Kraków Business Run. W ciągu kilku tygodni, swój udział zgłosiło tak wiele drużyn, ze organizatorzy zdecydowali się przenieść start i metę z Placu Szczepanskiego na Rynek Główny. Tym samym początkowy limit ustalony na poziomie 750 biegaczy podniesiono do pełnego 1000.

Sztafeta Kraków Business Run w tym roku odbędzie się po raz pierwszy, jednak jeszcze przed startem pierwszej edycji zyskała imponująca popularność. W ciągu kilku tygodni od dnia otwarcia zapisów swój udział zgłosiło tak wiele drużyn, ze organizatorzy, którzy start i metę pierwszej edycji zaplanowali na Placu Szczepańskim zdecydowali się przenieść je na Rynek Główny. Tym samym liczba uczestników została zwiększona z 750 do 1000, a w biegu wystartuje nie 150 ale aż 200 zespołów złożonych z 5 biegaczy.

„Do udziału w biegu zapraszamy przede wszystkim reprezentantów krakowskich firm. W ciągu ostatnich tygodni byliśmy pod wielkim wrażeniem jak szybko i licznie spływały do nas kolejne rejestracje drużyn. Dlatego na kilka tygodni przed biegiem, dosłownie postawilismy na głowie cala wcześniejsza koncepcje trasy i we współpracy z miastem udało się przenieść główną część imprezy na Rynek Główny” – mówi jeden ze współorganizatorów Przemyslaw Berendt, VP Global Marketing w firmie Luxoft Poland Sp. z o.o.. „To dobra decyzja, gdyż w nowym miejscu, w strefie zmian, możemy bezpiecznie pomieścić znacznie więcej sztafet” – dodaje.

W zawiązku ze zmiana miejsca startu i mety uległa zmianie również trasa biegu. Wcześniejsza, o długości 4 km, została nieznacznie tylko skrócona do 3,8 km – czyli zamiast 20 km dla całego zespołu pięciu osób będzie to 19 km. W nowej wersji biegacze wystartują na Rynku Głównym i pobiegną po linii prostej w ulice Sławkowska. Okrążą Planty – łącznie z Wawelem i wrócą ulica Wiślną.

„Ta mala zmiana dystansu nie powinna znacząco wpłynąć na sposób przygotowania się uczestników do biegu. Zwłaszcza, ze aż do dnia imprezy, czyli do 16 września, trwają w Krakowie sesje treningowe organizowane przez nas codziennie w rożnych częściach miasta. Informacje o nich znajdują się na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Każdy możne dołączyć” – zaprasza Wojciech Liszka, współorganizator biegu z krakowskiego hotelu Radisson Blu.

Kraków Business Run to bieg charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty. W pierwszej kolejności pieniądze trafia do Justyny Topa, która ciężka choroba pozbawiła nogi na wysokości uda. Proteza, na która przeznaczony jest dochód z opłat wpisowych, pozwoli jej znowu chodzić. Oprócz Justyny pod opieka Fundacji znajduje się około 50 osób, a jeszcze więcej dopiero oczekuje na zakup protezy, sfinansowanie rehabilitacji albo konsultacje ze specjalistami. Fundacja Jaska Meli pomaga im wszystkim na każdym etapie. Ogromna wagę przykłada do aktywizacji osób niepełnosprawnych. Na stronie biegu www.krakowbusinessrun.pl w zakładce Uczestnicy przez cały czas trwa dodatkowa, dobrowolna kwesta drużyn na rzecz podopiecznych Fundacji.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaska Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz