Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.08.2021

Kraków walczy o możliwość organizacji kongresu E-AHPBA w 2025 roku!

Kraków walczy o możliwość organizacji kongresu E-AHPBA w 2025 roku!

Kraków jest już o krok od zwycięstwa. Konkuruje wraz z Londynem i Dublinem o możliwość zorganizowania międzynarodowego kongresu E-AHPBA (European-African Hepato-Pancreato-Biliary Association) w 2025 roku. Wydarzenie to odbywa się co 2 lata i za każdym razem gromadzi ponad 1000 uczestników z całego świata. 

Międzynarodowe Stowarzyszenie E-AHPBA działa już od ponad 20 lat i aktualnie liczy ponad 1000 członków z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Misją stowarzyszenia jest zapewnienie międzynarodowego forum prezentującego najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie chirurgii HPB. Organizacja wspiera działalność edukacyjną i naukową swoich członków i partnerów strategicznych.

O możliwość organizacji kongresu E-AHPBA w 2025 roku wystąpiło stowarzyszenie Symposium Cracoviense, które wraz z Ambasadorem Kongresów Polskich, Profesorem Krzysztofem Zieniewiczem złożyło ofertę już po raz drugi. Profesor Krzysztof Zieniewicz jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Ambasadorem Kongresów Polskich od 2015 roku oraz Członkiem Zarządu E-AHPBA - Membership Committee Chair.

Starania o organizację kongresu miały już miejsce w 2019 roku, ale wtedy Kraków przegrał rywalizację z francuskim Lyon. 

- Pomimo przegranej, sama prezentacja była dla nas bardzo pouczającym doświadczeniem, a fakt, że staramy się teraz po raz drugi i tym samym pokazujemy nasze zaangażowanie i konsekwencję w dążeniu do celu, spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony Zarządu E-AHPBA i znacznie zwiększa nasze szanse na wygraną - mówiła Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense.

Kraków znalazł się na tzw. shortliście, czyli na ostatnim etapie starań o pozyskanie praw do organizacji kongresu E-AHPBA. Kraków, Dublin i Londyn swoją ofertę zaprezentują na kongresie wirtualnym w Bilbao w Hiszpanii w dniu 14 września 2021 roku. Decyzja zostanie ogłoszona podczas wirtualnego Walnego Zebrania członków w dniu 17 września.

Trzymamy mocno kciuki za Kraków!

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij