Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
11.05.2011

Krakowskie lato na dwóch kółkach z Radisson Blu

Kraków jest miastem, które przyciąga turystów ze względu na niesamowite zabytki oraz piękne i ciekawe okolice. Można je zwiedzać na wiele sposobów, jednak najbardziej niezawodnym są... rowery. Dlatego w tym sezonie Radisson Blu Kraków bezpłatnie udostępnia je swoim gościom.

Rowery hotelu Radisson Blu są niebieskie, typu miejskiego z naklejonym charakterystycznym logo na ramie i kołach. Gości hotelowych ich wypożyczenie nic nie kosztuje. Co można dzięki nim zwiedzić? Absolutnie całe miasto!

Z rogu ulic Zwierzynieckiej i Staszewskiego gdzie mieści się hotel, najbliżej jest na krakowskie Planty – wystarczy przejść na drugą stronę drogi. Można je okrążyć zwiedzając w ten sposób najciekawsze miejsca miasta, w tym Rynek Główny i urokliwe uliczki starego Krakowa. Łatwo dotrzeć stąd w okolice Zamku Królewskiego na Wawelu i Smoczej Jamy – dla będących tutaj po raz pierwszy (jeśli tacy jeszcze są!) to konieczny punkt programu zwiedzania. Pod zamkiem w obydwie strony, na obu brzegach Wisły, rozciąga się jedna z najlepszych i najciekawszych tras rowerowo-spacerowych Krakowa. W jedną stronę droga ta mija klasztor Norbertanek oraz podmiejski park linowy i wiedzie aż do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. To propozycja dla nieco bardziej wytrwałych rowerzystów. W drugą stronę natkniemy się na ciekawy relikt PRL-u – hotel Forum, plażę nad Wisłą i malownicze Podgórze po jednej stronie rzeki oraz okolice zabytkowych uliczek krakowskiego Kazimierza po drugiej. Na Kazimierzu pełno jest kawiarenek oraz barów z parasolkami i stolikami na świeżym powietrzu, które latem wprost zachęcają rowerzystów do krótkiego odpoczynku. Według sporej liczby fanów to tutaj – przy ulicy Starowiślnej można zjeść najlepsze w mieście lody.

Inną opcją są okolice Błoni, które znajdują się tylko kilka minut pedałowania od hotelu. Bardziej wytrwali mogą pojechać nieco dalej w pagórkowate okolice Lasku Wolskiego, ZOO i znajdujących się w okolicy dwóch krakowskich kopców – Kościuszki i Piłsudskiego. Najbardziej zaawansowani rowerzyści, dysponujący przy tym najlepszą kondycją, mogą wybrać się w stronę Niepołomic, Wieliczki, Ojcowa i okolicznych malowniczych miejscowości.

To tylko kilka przykładów miejsc jakie w Krakowie można zwiedzić na rowerze, mijając po drodze nowoczesne lub zabytkowe miejsca będące wizytówką miasta. Ciekawych tras jest o wiele więcej, zawsze trzeba jednak pamiętać o ostrożności i wyborze drogi odpowiedniej dla własnych możliwości. Pomocą w tym służy biuro Concierge hotelu Radisson Blu, który znajduje się w samym centrum miasta, w sąsiedztwie Rynku, Wawelu, Wisły, Błoń i Plant. Wszystko w Krakowie co nie jest stąd w zasięgu krótkiego spaceru łatwo zwiedzić na rowerze. Dlaczego więc nie spróbować?

W Polsce sieć Radisson Blu posiada hotele w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij