Krakowskie lato na dwóch kółkach z Radisson Blu

Kraków jest miastem, które przyciąga turystów ze względu na niesamowite zabytki oraz piękne i ciekawe okolice. Można je zwiedzać na wiele sposobów, jednak najbardziej niezawodnym są... rowery. Dlatego w tym sezonie Radisson Blu Kraków bezpłatnie udostępnia je swoim gościom.

Rowery hotelu Radisson Blu są niebieskie, typu miejskiego z naklejonym charakterystycznym logo na ramie i kołach. Gości hotelowych ich wypożyczenie nic nie kosztuje. Co można dzięki nim zwiedzić? Absolutnie całe miasto!

Z rogu ulic Zwierzynieckiej i Staszewskiego gdzie mieści się hotel, najbliżej jest na krakowskie Planty – wystarczy przejść na drugą stronę drogi. Można je okrążyć zwiedzając w ten sposób najciekawsze miejsca miasta, w tym Rynek Główny i urokliwe uliczki starego Krakowa. Łatwo dotrzeć stąd w okolice Zamku Królewskiego na Wawelu i Smoczej Jamy – dla będących tutaj po raz pierwszy (jeśli tacy jeszcze są!) to konieczny punkt programu zwiedzania. Pod zamkiem w obydwie strony, na obu brzegach Wisły, rozciąga się jedna z najlepszych i najciekawszych tras rowerowo-spacerowych Krakowa. W jedną stronę droga ta mija klasztor Norbertanek oraz podmiejski park linowy i wiedzie aż do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. To propozycja dla nieco bardziej wytrwałych rowerzystów. W drugą stronę natkniemy się na ciekawy relikt PRL-u – hotel Forum, plażę nad Wisłą i malownicze Podgórze po jednej stronie rzeki oraz okolice zabytkowych uliczek krakowskiego Kazimierza po drugiej. Na Kazimierzu pełno jest kawiarenek oraz barów z parasolkami i stolikami na świeżym powietrzu, które latem wprost zachęcają rowerzystów do krótkiego odpoczynku. Według sporej liczby fanów to tutaj – przy ulicy Starowiślnej można zjeść najlepsze w mieście lody.

Inną opcją są okolice Błoni, które znajdują się tylko kilka minut pedałowania od hotelu. Bardziej wytrwali mogą pojechać nieco dalej w pagórkowate okolice Lasku Wolskiego, ZOO i znajdujących się w okolicy dwóch krakowskich kopców – Kościuszki i Piłsudskiego. Najbardziej zaawansowani rowerzyści, dysponujący przy tym najlepszą kondycją, mogą wybrać się w stronę Niepołomic, Wieliczki, Ojcowa i okolicznych malowniczych miejscowości.

To tylko kilka przykładów miejsc jakie w Krakowie można zwiedzić na rowerze, mijając po drodze nowoczesne lub zabytkowe miejsca będące wizytówką miasta. Ciekawych tras jest o wiele więcej, zawsze trzeba jednak pamiętać o ostrożności i wyborze drogi odpowiedniej dla własnych możliwości. Pomocą w tym służy biuro Concierge hotelu Radisson Blu, który znajduje się w samym centrum miasta, w sąsiedztwie Rynku, Wawelu, Wisły, Błoń i Plant. Wszystko w Krakowie co nie jest stąd w zasięgu krótkiego spaceru łatwo zwiedzić na rowerze. Dlaczego więc nie spróbować?

W Polsce sieć Radisson Blu posiada hotele w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską
Sprzedażowa checklista dla sprzedawców MICE: warsztat z Elizą Kozicą-Kamińską

Dołącz do warsztatu z Elizą Kozicą-Kamińską w Poznaniu 19 czerwca 2024 i zdobądź wiedzę z zakresu zwiększania konwersji zapytań ofertowych MICE. Rejestracja otwarta!

Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Blue Mountain Resort to więcej niż tylko kompleks apartamentowy. To miejsce, gdzie marzenia o idealnym wydarzeniu stają się rzeczywistością. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych gości już dziś!

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz