Luzowanie obostrzeń w marcu?

Luzowanie obostrzeń w marcu?

Resort zdrowia podał prawdopodobny termin luzowania obostrzeń. Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz oznajmił dzisiaj, że ograniczenie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa może nastąpić już w MARCU. Jeśli w najbliższych dniach zaobserwujemy trend spadkowy zachorowań na koronawirusa, to minister zdrowia zarekomenduje premierowi schodzenie z pewnych obostrzeń już z początkiem marca. Andrusiewicz uważa, że te rekomendacje mogą być przedstawione już na końcu przyszłego tygodnia. 

Rzecznik resortu zdrowia poinformował, że utrzymuje się trend schodzenia z V fali, co jest bardzo dobrą wiadomością. W ostatnich 3 dniach oprócz liczby zachorowań spadła też liczba zajętych łóżek w szpitalach covidowych - spadek o około 1500 zajętych łóżek. Andrusiewicz szacuje, że do końca miesiąca ten spadek będzie rzędu 5 tysięcy.

Osoby, które czekają na zniesienie nakazu zakrywania ust i nosa, mogą się niemiło rozczarować, bowiem Andrusiewicz zaznacza, że nie należy spodziewać się zniesienia tego obowiązku zbyt szybko (a na pewno nie od 1 marca). 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że Polska jeśli chodzi o kwestię luzowania obostrzeń nie jest ani w czołówce, ani na końcu stawki - tylko po środku. 

My mamy nadzieję, że zniesione zostaną limity w hotelach i te odnoszące się do organizacji wydarzeń. Trzymamy kciuki, żeby branża spotkań i branża turystyczna wróciły w końcu do normalności.

Fot. Krzysztof Radzki

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz