Meetings Week 2016 za nami

Meetings Week 2016 za nami

W dniach od 14 do 18 marca na stadionie PGE Narodowym odbyła się czwarta edycja Meetings Week Poland. Podczas pięciodniowego cyklu spotkań odbyły się liczne konferencje i warsztaty z udziałem liderów polskiej branży spotkań.

Meetings Week Poland to największe wydarzenie krajowe gromadzące specjalistów zajmujących się na co dzień profesjonalną organizacją targów, kongresów, konwencji, wystaw, konferencji i wszelkich innych spotkań o charakterze biznesowym czy zawodowym. Stanowi nie tylko platformę wymiany doświadczeń, ale daje również okazję do dyskusji na temat potrzeb, przeszkód i priorytetów rozwoju branży w przyszłości.

Organizatorzy MWP 2016 przygotowali bardzo rozbudowany program eventu. Uczestnicy mogli brać udział w szeregu różnorodnych paneli tematycznych, które kierowane były głównie do przedstawicieli korporacji, stowarzyszeń zawodowych oraz studentów. Każdy z pięciu dni poświęcono innej tematyce:
 
I. 14 marca 2016 (poniedziałek): Konferencja Poland – Meetings Destination. Przemysł spotkań w Polsce czyli duży potencjał dla gospodarki.

II. 15 marca 2016 (wtorek): Warsztat Stowarzyszenia Branży Eventowej - Pasja, emocje, siła:
Jak przetrwać w świecie event managementu i skąd czerpać moc do działania.

III. 16 marca 2016 (środa): Inspiration Booster - Siła inspiracji w biznesie i rozwoju osobistym.

IV. 17 marca 2016 (czwartek): Forum Hoteli i Zleceniodawców Dobre praktyki na rynku konferencji i eventów. Jak hotele powinny współpracować z organizatorami nadchodzących wydarzeń?
 
V. 18 marca 2016, (piątek): MPI Poland Spring Meeting było spotkaniem dedykowanym profesjonalistom branży spotkań poświęconym Kreatywnemu myśleniu w planowaniu spotkań. Forum Obiektów było obowiązkową pozycją dla pracowników hoteli i centrów konferencyjnych oraz eventowych. Nowoczesna formuła opierała się na krótkich autorskich wystąpieniach praktyków branży. Zaprezentowano również obiekty nominowane do MP Power Awards.

Meetings Week zakończyła uroczysta gala finałowa w warszawskim Teatrze Palladium, podczas której swój finał miał konkurs MP Power Awards skupiający się na poszukiwaniu najlepszych realizacji i praktyk w branży.

W roli prelegentów podczas MWP 2016 wystąpili znani mówcy motywacyjni i eksperci z branży, w tym między innymi: Rocco Spencer, Jonathan Bradshaw, Agnieszka Węglarz, Monika Dymacz-Kaczmarczyk, Łukasz Jakóbiak, Jasiek Mela czy Tomasz Michniewicz. W całym cyklu wydarzeń udział wzięło ponad 750 osób.

Przemysł spotkań w Polsce


Przemysł spotkań to potężny, zdefiniowany sektor gospodarki krajów rozwiniętych. Odpowiada zwykle za 3 - 6 procent PKB. Mimo tego w Polsce termin "przemysł spotkań" jest dla większości społeczeństwa zagadką, a kategoria ta nie widnieje statystykach. Nie oznacza to jednak, że ta branża w Polsce w ogóle się nie rozwija. Jest to sektor, który już dziś zapewnia dziesiątki tysięcy miejsc pracy i generuje wielomiliardowe obroty. Jest to sektor przyszłości, oferujący wysokiej jakości usługi i sprzedaż wartości intelektualnych.

W Polsce wciąż brakuje całościowych, wiarygodnych danych na temat wielkości i przychodów przemysłu spotkań. Jednak nawet dane cząstkowe oddają skalę sektora i jego znaczenie dla gospodarki. Z danych zgromadzonych przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że w 2014 roku noclegi hotelowe wynikające z uczestnictwa w konferencjach, kongresach, targach czy wystawach, były warte 1,2 mld zł. Warto zaznaczyć, że noclegi to zaledwie ułamek wartości tego rynku. Koszty organizacji imprez, uczestnictwa w nich, podróży, zakupy usług i towarów, generowane w związku z działaniami przemysłu spotkań, to wielokrotność tej wartości.

Od 2013 roku Meetings Week organizowany jest przez najważniejszych przedstawicieli przemysłu wydarzeń. Tegoroczne spotkanie współtworzone było przez Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE), Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP), MPI Poland Chapter, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT), SITE Poland oraz Szkołę Główną Turystyki i Rekreacji w Warszawie, przy udziale Poland Convention Bureau, MeetingPlanner.pl oraz The Warsaw Voice Conferences. Honorowy patronat nad całością objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz