Miał być hotel, jest melina

Niedaleko szkieletu Żagla Libeskinda stoi drugi, również 17-piętrowy. U zbiegu ulic Chałubińskiego i Wspólnej już rok temu miał stanąć hotel. Kiedy powstanie – nie wie nikt.

Budowa hotelu System zaczęła się w 2006 r. Cały 58-metrowy budynek, z 302 pokojami hotelowymi na 18 kondygnacjach, miał być gotowy w 2009 r. Wiosną tego roku maszyny zeszły z placu budowy. Ukończony został tylko szkielet. Na resztę nie starczyło pieniędzy.
Krakowski deweloper Salwator na generalnego wykonawcę wybrał firmę Budimex.

– Wywiązaliśmy się ze wszystkich obowiązków, jakie nakładał na nas kontrakt. Salwator miał jednak problemy z płatnościami – mówi rzecznik Budimeksu Krzysztof Kozioł.

Bezdomni i amatorzy piwa
Od wiosny 2009 r. na placu budowy nie dzieje się nic. Od czasu do czasu szkielet przykrywany jest jedynie płachtami reklamowymi. Niższe piętra służą już za schronienie bezdomnym i nastolatkom pijącym tam piwo. Na początku lipca na ostatnim piętrze szkieletu wybuchł pożar. Strażacy przez prawie godzinę gasili płomienie.

Inwestor nie powiadomił dzielnicy ani miasta, jakie ma plany wobec szkieletu. Według prawa, nie ma takiego obowiązku. – Najgorsze jest to, że mamy związane ręce – mówi jeden z wysokich urzędników miejskich. – Nie możemy zmusić dewelopera, żeby skończył budynek, ani mu go odebrać. Aż strach wydawać jakiekolwiek pozwolenia, żeby jeszcze bardziej nie zeszpecić miasta.

Budować nadal wolno
Prawo mówi, że pozwolenie na budowę wygasa, gdy inwestor przerywa ją na okres dłuższy niż dwa lata. Szkieletu przy ul. Wspólnej 72 to nie dotyczy – pracownicy z budowy zeszli 1,5 roku temu.

– Jednak takie pozwolenie bardzo łatwo jest przedłużyć – przypomina wiceburmistrz Śródmieścia Marcin Rzońca. – Wystarczy zrobić coś na budowie raz na dwa lata i automatycznie pozwolenie się odnawia. Tak jest np. przy placu Politechniki („ŻW” pisało o problemie 23 lipca tego roku).

Zapytaliśmy dewelopera, kiedy budowa ruszy z powrotem i na kiedy planowany jest jej koniec. Odpowiedzi jednak nie udało nam się wczoraj zdobyć.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Świeradowie-Zdroju - Elements Hotel & Spa, ekskluzywne miejsce na konferencje i szkolenia!
Hotel 5-gwiazdkowy w Świeradowie-Zdroju - Elements Hotel & Spa, ekskluzywne miejsce na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne połączenie biznesu i relaksu w Element Hotel & Spa. Jego oferta konferencyjna, luksusowe wnętrza oraz niezapomniane doświadczenia w centrum Wellness & Spa czekają na Ciebie w sercu malowniczych Gór Izerskich!

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją
ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk – biznes z misją

Odkryj ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku - niezwykłe miejsce, gdzie biznes spotyka sztukę. Przestronne sale gościnnego obiektu to nie tylko idealne miejsce na konferencje, ale także platforma dla artystycznych spotkań i wystaw.

4-gwiazdkowy hotel w centrum Wrocławia - Art Hotel, odpowiedni na konferencje i szkolenia!
4-gwiazdkowy hotel w centrum Wrocławia - Art Hotel, odpowiedni na konferencje i szkolenia!

Art Hotel Wrocław to nie tylko eleganckie miejsce na nocleg, ale przede wszystkim doskonałe centrum biznesowe, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego jeśli planujesz wyjątkowe spotkanie biznesowe w sercu Wrocławia, będzie to niezawodny wybór!

Hotel SPA w Dźwirzynie - NEPTUNO Resort & Spa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel SPA w Dźwirzynie - NEPTUNO Resort & Spa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Oprócz doskonałych warunków do pracy Neptuno Resort & Spa oferuje także liczne atrakcje relaksacyjne. Od strefy SPA & Wellness, przez wypożyczalnię rowerów, po strefę fitness. Tam zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizacja konferencji w kinie - KinoGram Warszawa poleca się na eventy!
Organizacja konferencji w kinie - KinoGram Warszawa poleca się na eventy!

Odkryj wyjątkową przestrzeń KinoGram w sercu Warszawy, idealną do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Zainspiruj się industrialnym stylem i unikalną atmosferą, połączoną z wysokim poziomem usług i wyjątkowymi doznaniami kulinarymi.

Archiwum
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Akceptuję