Michael Wale mianowany nowym prezesem sieci Starwood Hotels & Resorts w regionie Europa, Afryka i Bliski Wschód

Sieć Starwood Hotels & Resorts Worldwide, poinformowała, że ??Roeland Vos, długoletni prezes firmy w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu („EAME") postanowił zrezygnować ze stanowiska, a jego miejsce zajmie Michael Wale. Pan Wale związany jest z siecią Starwood Hotels & Resorts od 35 lat i obecnie pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w regionie Europa Zachodnia. Zmiana na stanowisku prezesa sieci Starwood na EAME nastąpi 1 czerwca br. Roeland Vos będzie kontynuował swoją współpracę z siecią w roli konsultanta.

Frits van Paasschen, prezes i dyrektor generalny Starwood, stwierdził: „Jesteśmy wdzięczni Roelandowi za jego wybitne osiągnięcia. Roeland pracował w naszej sieci 30 lat, pełniąc przez ostatnie 12 lat funkcję prezesa na EAME. Dzieki jego zaangażowaniu i pasji zwiększyliśmy w tym czasie ponad dwukrotnie liczbę hoteli w regionie, zwłaszcza w krajach szybko rozwijających się. Cieszymy się, że Roeland będzie nadal współpracował z siecią pełniąc rolę doradczą i pomagając nam rozbudować portfolio naszych obiektów oraz świadomość marek w regionie EAME.”

Kontynuując Frits van Paasschen dodał: „Starwood ma szczęście posiadać wielu utalentowanych pracowników, którym stwarzamy możliwości rozwoju. Kultywując strategię awansu wewnątrz organizacji zdecydowaliśmy się powierzyć stanowisko prezesa Starwood Hotels & Resorts w EAME jednemu z naszych zaufanych liderów – Michaelowi Wale. Michael miał ogromny wpływ na umacnianie świadomości naszych marek w Europie, a także renowację historycznych hoteli sieci. Biorąc pod uwagę jego wizję, doświadczenie menedżerskie, relacje z pracownikami i klientami, a także globalne spojrzenie, uważam,że Michael jest idealną osobą na stanowisko prezesa Starwood Hotels & Resorts w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie”.

Michael Wale rozpoczął swoją karierę w Starwood Hotels & Resorts jako stażysta w 1978 roku, w tamtych czasach firma działała pod nazwą ITT Sheraton. Jako wiceprezes Starwood Hotels & Resorts na Europę Zachodnią odpowiedzialny był za 54 hoteli działających pod ośmioma markami w 13 krajach. Wcześniej Michael Wale pełnił szereg funkcji kierowniczych, w tym wiceprezesa ds. operacji marki, szefa regionu oraz dyrektora generalnego wiodących obiektów sieci Starwood jak np. Sheraton Park Tower Knightsbridge i Sheraton Grand Hotel Edinburgh. Po przejęciu w 2005 roku przez Starwood marki Le Meridien, Michael Wale był odpowiedzialny za integrację 130 obiektów Le Meridien na całym świecie do portfolio Starwood. Pan Wale jest również pasjonatem rozwijania talentów wewnątrz firmy. Jednym z jego licznych projektów w tym zakresie było stworzenie programu Vita Futura, czyli innowacyjnych szkoleń dla absolwentów szkół wyższych, który pomógł wielu utalentowanym osobom ukształtować swoją karierę i dołączyć do menedżerów sieci Starwood na całym świecie.

***
O Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc.
Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. jest jedną z wiodących sieci hotelowych na świecie. Posiada ponad 1130 obiektów w ponad 100 krajach i zatrudnia 171,000 pracowników w swoich i zarządzanych obiektach. Starwood Hotels jest właścicielem, operatorem i franczyzodawcą hoteli, resortów i rezydencji o poniższych międzynarodowych markach: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Meridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton, Aloft® i ElementSM. Firma stworzyła wiodący program lojalnościowy na rynku - Starwood Preferred Guest (SPG), który umożliwia jej uczestnikom wymieniać punkty na pobyty hotelowe, podwyższenie kategorii pobytu lub bilety lotnicze bez ograniczeń co do daty wylotów. Więcej informacji można uzyskać na www.starwoodhotels.com


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”
W październiku powraca Konferencja Event Biznes — „Nowe Horyzonty”

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią w nowej formie powraca Konferencja Event Biznes, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Nowe Horyzonty” w Warszawie 28 października!

Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!
Hotel SPA w Świeradowie-Zdroju - Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort i jego nowoczesne zaplecze konferencyjne!

Hotel Cottonina to miejsce, które łączy profesjonalizm z gościnnością, oferując kompleksowe usługi dla biznesu w pięknej, naturalnej scenerii. Dzięki szerokiej ofercie usług dodatkowych oraz wyjątkowej atmosferze, Hotel Cottonina stanowi idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz