Michael Wale mianowany nowym prezesem sieci Starwood Hotels & Resorts w regionie Europa, Afryka i Bliski Wschód

Sieć Starwood Hotels & Resorts Worldwide, poinformowała, że ??Roeland Vos, długoletni prezes firmy w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu („EAME") postanowił zrezygnować ze stanowiska, a jego miejsce zajmie Michael Wale. Pan Wale związany jest z siecią Starwood Hotels & Resorts od 35 lat i obecnie pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w regionie Europa Zachodnia. Zmiana na stanowisku prezesa sieci Starwood na EAME nastąpi 1 czerwca br. Roeland Vos będzie kontynuował swoją współpracę z siecią w roli konsultanta.

Frits van Paasschen, prezes i dyrektor generalny Starwood, stwierdził: „Jesteśmy wdzięczni Roelandowi za jego wybitne osiągnięcia. Roeland pracował w naszej sieci 30 lat, pełniąc przez ostatnie 12 lat funkcję prezesa na EAME. Dzieki jego zaangażowaniu i pasji zwiększyliśmy w tym czasie ponad dwukrotnie liczbę hoteli w regionie, zwłaszcza w krajach szybko rozwijających się. Cieszymy się, że Roeland będzie nadal współpracował z siecią pełniąc rolę doradczą i pomagając nam rozbudować portfolio naszych obiektów oraz świadomość marek w regionie EAME.”

Kontynuując Frits van Paasschen dodał: „Starwood ma szczęście posiadać wielu utalentowanych pracowników, którym stwarzamy możliwości rozwoju. Kultywując strategię awansu wewnątrz organizacji zdecydowaliśmy się powierzyć stanowisko prezesa Starwood Hotels & Resorts w EAME jednemu z naszych zaufanych liderów – Michaelowi Wale. Michael miał ogromny wpływ na umacnianie świadomości naszych marek w Europie, a także renowację historycznych hoteli sieci. Biorąc pod uwagę jego wizję, doświadczenie menedżerskie, relacje z pracownikami i klientami, a także globalne spojrzenie, uważam,że Michael jest idealną osobą na stanowisko prezesa Starwood Hotels & Resorts w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie”.

Michael Wale rozpoczął swoją karierę w Starwood Hotels & Resorts jako stażysta w 1978 roku, w tamtych czasach firma działała pod nazwą ITT Sheraton. Jako wiceprezes Starwood Hotels & Resorts na Europę Zachodnią odpowiedzialny był za 54 hoteli działających pod ośmioma markami w 13 krajach. Wcześniej Michael Wale pełnił szereg funkcji kierowniczych, w tym wiceprezesa ds. operacji marki, szefa regionu oraz dyrektora generalnego wiodących obiektów sieci Starwood jak np. Sheraton Park Tower Knightsbridge i Sheraton Grand Hotel Edinburgh. Po przejęciu w 2005 roku przez Starwood marki Le Meridien, Michael Wale był odpowiedzialny za integrację 130 obiektów Le Meridien na całym świecie do portfolio Starwood. Pan Wale jest również pasjonatem rozwijania talentów wewnątrz firmy. Jednym z jego licznych projektów w tym zakresie było stworzenie programu Vita Futura, czyli innowacyjnych szkoleń dla absolwentów szkół wyższych, który pomógł wielu utalentowanym osobom ukształtować swoją karierę i dołączyć do menedżerów sieci Starwood na całym świecie.

***
O Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc.
Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. jest jedną z wiodących sieci hotelowych na świecie. Posiada ponad 1130 obiektów w ponad 100 krajach i zatrudnia 171,000 pracowników w swoich i zarządzanych obiektach. Starwood Hotels jest właścicielem, operatorem i franczyzodawcą hoteli, resortów i rezydencji o poniższych międzynarodowych markach: St. Regis®, The Luxury Collection®, W®, Westin®, Le Meridien®, Sheraton®, Four Points® by Sheraton, Aloft® i ElementSM. Firma stworzyła wiodący program lojalnościowy na rynku - Starwood Preferred Guest (SPG), który umożliwia jej uczestnikom wymieniać punkty na pobyty hotelowe, podwyższenie kategorii pobytu lub bilety lotnicze bez ograniczeń co do daty wylotów. Więcej informacji można uzyskać na www.starwoodhotels.com


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum