Mieszanka kulturowa - Tour Salon 2010

To już 21. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. W tym roku odbędą się one w dniach 20-23 października 2010 w Poznaniu. Targi to doskonała okazja do wymiany doświadczeń turystycznych, a także zaprezentowania swojego regionu na forum.

"Produkt turystyczny"

Na tegorocznych targach łakomym kąskiem będą Złote Medale MTP przyznawane już od 30 lat najlepszym produktom turystycznym. Uzyskanie takiego trofeum, a następnie umieszczenie jego znaku na swoich produktach podkreśla prestiż, innowacyjność i szczególne walory produktu. To olbrzymia szansa zaistnienia i doskonała promocja najbardziej interesujących wizytówek regionów. Docenione mogą zostać zarówno walory naturalne, antropogeniczne, historyczne, szeroko rozumiana kultura ludowa, kultura materialna, a także osiągnięcia współczesności, np. budowle czy obiekty infrastrukturalne.

Z książką mi do twarzy...

...a szczególnie książką krajoznawczą i turystyczną. Tradycyjnie podczas Targów zaprezentują się wydawcy tego typu literatury, a ich publikacje oceniane będą w pięciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, mapy i atlasy, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, informatory krajoznawcze i foldery.

„Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”

Na konferencji o takim tytule przedstawiciele serwisu turystycznego otoWakacje.pl należącego do Grupy Allegro ukażą zachowania, których w turystyce należy unikać. W przeciwnym przypadku skutecznie i nieodwracalnie stracimy potencjalnego klienta.

Na lądzie i w przestworzach

Na konferencji pt. „Rozwój infrastruktury Miasta Poznania dla potrzeb przemysłu spotkań – Poznań stolicą turystyki biznesowej” przedstawione zostaną plany modernizacji miejsc niezwykle ważnych dla osób często podróżujących. Mowa o planach rozbudowy Dworca Głównego w Poznaniu oraz portu lotniczego Ławica. Dla przedsiębiorców cenną będzie informacja o rozbudowie Poznan Congress Center na lata 2011-2014. Nie zabraknie również konferencji, będącej podsumowaniem trwającej 10 lat współpracy pomiędzy poznańskim Portem Lotniczym Ławica a frankfurckim lotniskiem Fraport.

Turystyczny "Okrągły Stół"

Ta część targów to okazja do poruszenia tematyki komercjalizacji produktu turystycznego. W panelu uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani.

Kto posiada złote stopy?

W tym roku Tour Salon we współpracy z Portalem Turystyczno-Podróżniczym Tubyliśmy.pl inaugurują I Poznański Festiwal Podróży i Fotografii. Festiwal będzie prawdziwą gratką dla autostopowiczów, fanów wędrówek pieszych, ale także podróżników zmotoryzowanych. Dowiedzą się na nim, w jaki sposób uwiecznić swoje wspomnienia z wyprawy, a także jak najszybciej i najtaniej dostać się do celu swojej podróży. A doświadczeni podróżnicy wezmą udział w Gali rozdania statuetek Złote Stopy 2009/2010. Uroczystość będzie zwieńczeniem plebiscytu, podczas którego internauci zasiadający w jury konkursu przez cztery miesiące mogli głosować na prawie czterdzieści wypraw pogrupowanych w pięciu kategoriach: Woda, Góry, Ląd, Na kołach oraz Nagroda Specjalna. A nagrodę odbiorą z rąk synów Arkadego Fiedlera.

Znani i podziwiani

Uczestnictwo w tegorocznych targach zapowiedziały Martyna Wojciechowska i Anna Lichota, które zaprezentują relacje ze swoich podróży. Warto przypomnieć, że są to dwie zdobywczynie Korony Ziemi.

21. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla osób, które chcą zaprezentować swoje osiągnięcia, ale przede wszystkim dla tych, których świat turystyki i rekreacji fascynuje. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcji, takich jak: bezpłatna nauka gry w speed badmintona, aktywne uczestnictwo w wiosce indiańskiej, zdobywanie sprawności i wymiana doświadczeń i poglądów w kręgu zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz