Mieszanka kulturowa - Tour Salon 2010

To już 21. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. W tym roku odbędą się one w dniach 20-23 października 2010 w Poznaniu. Targi to doskonała okazja do wymiany doświadczeń turystycznych, a także zaprezentowania swojego regionu na forum.

"Produkt turystyczny"

Na tegorocznych targach łakomym kąskiem będą Złote Medale MTP przyznawane już od 30 lat najlepszym produktom turystycznym. Uzyskanie takiego trofeum, a następnie umieszczenie jego znaku na swoich produktach podkreśla prestiż, innowacyjność i szczególne walory produktu. To olbrzymia szansa zaistnienia i doskonała promocja najbardziej interesujących wizytówek regionów. Docenione mogą zostać zarówno walory naturalne, antropogeniczne, historyczne, szeroko rozumiana kultura ludowa, kultura materialna, a także osiągnięcia współczesności, np. budowle czy obiekty infrastrukturalne.

Z książką mi do twarzy...

...a szczególnie książką krajoznawczą i turystyczną. Tradycyjnie podczas Targów zaprezentują się wydawcy tego typu literatury, a ich publikacje oceniane będą w pięciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, mapy i atlasy, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, informatory krajoznawcze i foldery.

„Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”

Na konferencji o takim tytule przedstawiciele serwisu turystycznego otoWakacje.pl należącego do Grupy Allegro ukażą zachowania, których w turystyce należy unikać. W przeciwnym przypadku skutecznie i nieodwracalnie stracimy potencjalnego klienta.

Na lądzie i w przestworzach

Na konferencji pt. „Rozwój infrastruktury Miasta Poznania dla potrzeb przemysłu spotkań – Poznań stolicą turystyki biznesowej” przedstawione zostaną plany modernizacji miejsc niezwykle ważnych dla osób często podróżujących. Mowa o planach rozbudowy Dworca Głównego w Poznaniu oraz portu lotniczego Ławica. Dla przedsiębiorców cenną będzie informacja o rozbudowie Poznan Congress Center na lata 2011-2014. Nie zabraknie również konferencji, będącej podsumowaniem trwającej 10 lat współpracy pomiędzy poznańskim Portem Lotniczym Ławica a frankfurckim lotniskiem Fraport.

Turystyczny "Okrągły Stół"

Ta część targów to okazja do poruszenia tematyki komercjalizacji produktu turystycznego. W panelu uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani.

Kto posiada złote stopy?

W tym roku Tour Salon we współpracy z Portalem Turystyczno-Podróżniczym Tubyliśmy.pl inaugurują I Poznański Festiwal Podróży i Fotografii. Festiwal będzie prawdziwą gratką dla autostopowiczów, fanów wędrówek pieszych, ale także podróżników zmotoryzowanych. Dowiedzą się na nim, w jaki sposób uwiecznić swoje wspomnienia z wyprawy, a także jak najszybciej i najtaniej dostać się do celu swojej podróży. A doświadczeni podróżnicy wezmą udział w Gali rozdania statuetek Złote Stopy 2009/2010. Uroczystość będzie zwieńczeniem plebiscytu, podczas którego internauci zasiadający w jury konkursu przez cztery miesiące mogli głosować na prawie czterdzieści wypraw pogrupowanych w pięciu kategoriach: Woda, Góry, Ląd, Na kołach oraz Nagroda Specjalna. A nagrodę odbiorą z rąk synów Arkadego Fiedlera.

Znani i podziwiani

Uczestnictwo w tegorocznych targach zapowiedziały Martyna Wojciechowska i Anna Lichota, które zaprezentują relacje ze swoich podróży. Warto przypomnieć, że są to dwie zdobywczynie Korony Ziemi.

21. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla osób, które chcą zaprezentować swoje osiągnięcia, ale przede wszystkim dla tych, których świat turystyki i rekreacji fascynuje. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcji, takich jak: bezpłatna nauka gry w speed badmintona, aktywne uczestnictwo w wiosce indiańskiej, zdobywanie sprawności i wymiana doświadczeń i poglądów w kręgu zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum