Mocna reprezentacja Polski podczas letniego spotkania oddziału Europy Centralnej ICCA

Mocna reprezentacja Polski podczas letniego spotkania oddziału Europy Centralnej ICCA

W dniach 18-20 sierpnia br. w Moskwie odbyło się letnie spotkanie oddziału Europy Centralnej Międzynarodowego Stowarzyszenia ICCA. W tegorocznej konferencji wzięło udział prawie 70 reprezentantów firm z sektora branży spotkań z kilkunastu krajów. Podczas wydarzenia nie zabrakło również przedstawiciela EXPO XXI Warszawa - Anny Górskiej, która od 2012 roku pełni także funkcję Prezesa Oddziału Europy Centralnej ICCA.

Spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konferencji ICCA (International Congress and Convention Association) co roku odbywa się w innym europejskim mieście. W 2015 roku uczestnicy kongresu przyjechali do Warszawy, aby w EXPO XXI Warszawa wziąć udział w szeregu warsztatów, szkoleń i konferencji poruszających istotne problemy branży spotkań w Europie Centralnej.

Tegoroczna edycja miała miejsce w Moskwie i przebiegała pod hasłem "From the New Normal to the New Future". Motto nawiązywało do szans i zagrożeń obserwowanych na świecie i ich wpływu na przemysł spotkań. Wydarzenie zainaugurowały powitania organizatorów, partnerów imprezy oraz Prezesa Oddziału Europy Centralnej - Anny Górskiej, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa. Polskę reprezentowała podczas spotkania również Katarzyna Cioch z Warsaw Convention Bureau.

Cykl konferencji rozpoczęła prezentacja autora powieści science-fiction Dmitrijego Rusa, który opowiadał, jaki wpływ na życie człowieka mają najnowsze technologiczne trendy - wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja czy biotechnologia. Z kolei Johanna Fischer z TMF dialogue marketing w swojej wypowedzi przekonywała uczestników, dlaczego należy stale dopasowywać strategie marketingowe do zmieniającego się otoczenia. Dzięki prezentacji "Smart technologies", przygotowanej przez Holgera Longe z BRÄHLER ICS Konferenztechnik AG, uczestnicy mieli szansę poznać najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane podczas eventów. Prelegent opowiedział również o trendzie "neomanii", czyli masowego wykorzystania w biznesie najnowszych zdobyczy technologii np. bikonów, hologramów czy live-streamingu.

Podczas konferencji zgromadzeni goście mieli również okazję posłuchać Matthiasa Schultze'a z German Convention Bureau, który przedstawił ideę konferencji MEXCON (Meetings Experts Conference). Specyfikę rynku hotelarskiego w Rosji scharakteryzował Jan Chovanec ze SWISSOTEL KRASNYE HOLNY, natomiast rosyjski rynek spotkań w oryginalny sposób podsumował Ola Kastensson z Russkie prostori DMC. Podczas konferencji wypowiedzi udzieliła także Jutta Heinrich z Frankfurt Convention Bureau, która przybliżyła uczestnikom kwestie związane z organizację eventu "Light + Building goes City - Luminale in Frankfurt". Polski akcent i bardzo ważną część panelu stanowiła prezentacja Katarzyny Cioch z Warsaw Convention Bureau p.t. "Warsaw-Sport-Connect". Reprezentantka Polski przedstawiła w jaki sposób Warszawa promuje się poprzez duże imprezy sportowe. Panel zamknął Stefan Bonsels z Basel Convention Bureau, prezentując projekt "Basel volunteer program - ask me guides", czyli program angażujący mobilnych wolontariuszy do udzielania informacji turystycznych. Program wydarzenia został przygotowany przez organizatorów wraz z prezesem oddziału Europy Centralnej - Anną Górską.

Poza panelem dyskusyjnym, i wykładami dla uczestników spotkania Oddziału Europy Centralnej ICCA, przygotowane zostały liczne atrakcje kulturalne. Pierwszy dzień konferencji urozmaiciła wycieczka do zapierającej dech w piersiach Katedry Chrystusa Zbawiciela, gdzie w Council Hall odbyło się multimedialne przedstawienie artystyczne z elementami folkloru p.t. "Trinity". Pod koniec drugiego dnia uczestnicy odwiedzili imponujące VDNH EXPO i zjedli kolację w tradycyjnej, armeńskiej restauracji. Ostatni dzień imprezy zakończyło zwiedzanie miasta.

Kolejne spotkanie oddziału Europy Centralnej Międzynarodowego Stowarzyszenia ICCA odbędzie się już 17-19 września 2017 we Lwowie. Program wydarzenia został zaprezentowany w Moskwie przez Linę Ostapchuk z Lwów Convention Bureau. Już teraz wiadomo, że na uczestników czekają kolejne ciekawe prelekcje, wykłady i prezentacje case studies oraz liczne atrakcje dodatkowe m.in. warsztaty z tworzenia wyrobów z czekolady i wycieczka Retro Car's tour.

Więcej informacji o tegorocznej konferencji Oddziału Europy Centralnej ICCA i relacja zdjęciowa z wydarzenia na stronie www.iccamoscow16.ru

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz