Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
25.08.2016

Na takie wydarzenie polski świat nauki czekał - Europejski Kongres Biotechnologiczny w EXPO Kraków.

Na takie wydarzenie polski świat nauki czekał - Europejski Kongres Biotechnologiczny w EXPO Kraków.

Prawie tysiąc uczestników z ponad 60 krajów zgromadził w jednym miejscu Europejski Kongres Biotechnologiczny. Wydarzenie odbywające się na terenie EXPO Kraków okazało się sukcesem zarówno dla organizatorów, jak i dla samego obiektu i Krakowa.

Kongres ECB
(European Congress on Biotechnolgy) organizowany co dwa lata przez Europejską Federację Biotechnologii to wyjątkowe spotkanie nauki, liderów biznesu, inwestorów, wystawców i otoczenia politycznego. W programie wydarzenia zostały ujęte wszystkie dziedziny biotechnologii.

To ogromna duma przygotowywać tak ważne wydarzenie dla świata nauki. Uważam, że dzięki takim spotkaniom jak Europejski Kongres Biotechnologiczny (ECB), Kraków staje się nie tylko centrum kultury, ale i nauki. To najważniejsze spotkanie branży biotechnologicznej w Europie, na którym pojawiają się kluczowi naukowcy. Przez organizację takich wydarzeń chcemy podkreślić potrzebę inwestowania również w polskich naukowców” – mówi Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

W Polsce nie brakuje wybitnych biotechnologów o czym świadczy duże zainteresowanie konferencją wśród naukowców z Polski. Jest to jednak gałąź nauki, która w Polsce stale się rozwija, dlatego tym bardziej koniecznie jest organizowanie podobnych przedsięwzięć właśnie w Polsce. Nazwiska gości konferencji wielokrotnie wymieniane są w najważniejszych wiadomościach naukowych. To oni, bowiem stoją za zmianami, które mogą zrewolucjonizować nasze życie.

W tym roku gościem konferencji była m. in. Emmanuelle Charpentier - światowej sławy badaczka z zakresu mikrobiologii, genetyki i biochemii, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in. Leibniz Prize 2016 oraz jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2015 roku wg rankingu The Times Magazine. Emmanuelle Charpentier mówiła o nowych technikach modyfikacji zmiany genomu.
Podczas wydarzenia nie zabrakło przestrzeni, na której uczestnikom konferencji były prezentowane innowacyjne produkty i specjalistyczne urządzenia. Wszystko to wpłynęło na umacnianie długotrwałych relacji pomiędzy nauką i biznesem reprezentowanym przez firmy będące liderami w swojej dziedzinie.

Konferencja odniosła niewątpliwy sukces, ale organizatorzy nie zwalniają tempa i już dziś planują kolejną międzynarodową konferencję dotyczącą Biotechnologii. Organizowany przez Targi w Krakowie 6th Cetnral European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH odbędzie się w EXPO Kraków 11-14 września 2017.

Swój udział w konferencji  potwierdziła już  Prof. Ada Yonath, która w roku 2009 otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów.

Już za rok zapraszamy do EXPO Kraków na spotkanie z autorytetami ze świata nauki, których badania wpływają na bieg historii człowieka na ziemi.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij