Na takie wydarzenie polski świat nauki czekał - Europejski Kongres Biotechnologiczny w EXPO Kraków.

Na takie wydarzenie polski świat nauki czekał - Europejski Kongres Biotechnologiczny w EXPO Kraków.

Prawie tysiąc uczestników z ponad 60 krajów zgromadził w jednym miejscu Europejski Kongres Biotechnologiczny. Wydarzenie odbywające się na terenie EXPO Kraków okazało się sukcesem zarówno dla organizatorów, jak i dla samego obiektu i Krakowa.

Kongres ECB
(European Congress on Biotechnolgy) organizowany co dwa lata przez Europejską Federację Biotechnologii to wyjątkowe spotkanie nauki, liderów biznesu, inwestorów, wystawców i otoczenia politycznego. W programie wydarzenia zostały ujęte wszystkie dziedziny biotechnologii.

To ogromna duma przygotowywać tak ważne wydarzenie dla świata nauki. Uważam, że dzięki takim spotkaniom jak Europejski Kongres Biotechnologiczny (ECB), Kraków staje się nie tylko centrum kultury, ale i nauki. To najważniejsze spotkanie branży biotechnologicznej w Europie, na którym pojawiają się kluczowi naukowcy. Przez organizację takich wydarzeń chcemy podkreślić potrzebę inwestowania również w polskich naukowców” – mówi Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

W Polsce nie brakuje wybitnych biotechnologów o czym świadczy duże zainteresowanie konferencją wśród naukowców z Polski. Jest to jednak gałąź nauki, która w Polsce stale się rozwija, dlatego tym bardziej koniecznie jest organizowanie podobnych przedsięwzięć właśnie w Polsce. Nazwiska gości konferencji wielokrotnie wymieniane są w najważniejszych wiadomościach naukowych. To oni, bowiem stoją za zmianami, które mogą zrewolucjonizować nasze życie.

W tym roku gościem konferencji była m. in. Emmanuelle Charpentier - światowej sławy badaczka z zakresu mikrobiologii, genetyki i biochemii, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in. Leibniz Prize 2016 oraz jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2015 roku wg rankingu The Times Magazine. Emmanuelle Charpentier mówiła o nowych technikach modyfikacji zmiany genomu.
Podczas wydarzenia nie zabrakło przestrzeni, na której uczestnikom konferencji były prezentowane innowacyjne produkty i specjalistyczne urządzenia. Wszystko to wpłynęło na umacnianie długotrwałych relacji pomiędzy nauką i biznesem reprezentowanym przez firmy będące liderami w swojej dziedzinie.

Konferencja odniosła niewątpliwy sukces, ale organizatorzy nie zwalniają tempa i już dziś planują kolejną międzynarodową konferencję dotyczącą Biotechnologii. Organizowany przez Targi w Krakowie 6th Cetnral European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH odbędzie się w EXPO Kraków 11-14 września 2017.

Swój udział w konferencji  potwierdziła już  Prof. Ada Yonath, która w roku 2009 otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów.

Już za rok zapraszamy do EXPO Kraków na spotkanie z autorytetami ze świata nauki, których badania wpływają na bieg historii człowieka na ziemi.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz