Nad morzem sezon rozpoczęty!

Długi weekend dał możliwość przyciągnięcia na szczecińskie wybrzeże tysiące ludzi. Mimo tego, chętnych do przyjazdu na wakacje jest mniej niż w latach ubiegłych. - Tak źle już dawno nie było. Jestem skłonny negocjować ceny - mówi hotelarz z Rewala. To był pierwszy słoneczny i bardzo ciepły weekend tej wiosny. Nadmorskie miejscowości pękały w szwach.

Na wschodnim krańcu plaży można było znaleźć miejsca do leżakowania. Wraz z plażowiczami pojawili się dobrze nam znani sprzedawcy lodów, gotowanej kukurydzy, pierogów i naleśników. Woda w Bałtyku nie zdążyła się jeszcze nagrzać - w sobotę jej temperatura wynosiła 14 stopni. Mimo tego chętnych do orzeźwiającej kąpieli nie brakowało.

Ci, którzy wybrali się do Świnoujścia po kilku latach nieobecności, przyznają, że miasto (a w każdym razie dzielnica nadmorska) wypiękniało. Należy zaznaczyć, iż w dynamicznym tempie rozbudowuje się wschodnia część promenady, gdzie powstają kolejne apartamentowce i pensjonaty.

Międzyzdroje także ulegają zmianie z każdym sezonem. Zwykle na lepsze, ale i tu zdarzają się wyjątki. Turyści zaskoczeni byli bowiem widokiem okrągłych pawilonów, które zostały postawione na niezbyt urodziwym molo. Ponadto, teraz utrudnia to spacer, a ci, którzy zdecydują się usiąść na ławeczkach "widokowych", zobaczą przed sobą ściany pawilonów. Owe budki czekają na swoich najemców, o czym informują stosowne napisy z nazwą znanego szczecińskiego pośrednika w handlu nieruchomościami.

Ten pierwszy "wakacyjny" weekend nie musi jednak zwiastować udanego sezonu. Właściciele bazy noclegowej zaznaczają, że zainteresowanie letnim wypoczynkiem nad polskim morzem jest mniejsze niż rok temu. Najwięcej wolnych miejsc przypada na początek lata. Większość hotelarzy twierdzi, że mniejsze zainteresowanie morskim wypoczynkiem spowodowane jest kryzysem gospodarczym.

Źródło: e – hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum