Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
11.08.2016

Największe miasta regionu pod lupą Orbisu

Największe miasta regionu pod lupą Orbisu

Grupa hotelarska Orbis rozpoczyna nową strategię. Celem, na którym się skupi, ma być ekspansja w najważniejszych miastach regionu - przede wszystkim w stolicach i kluczowych centrach biznesowych. Pierwsze decyzje już zapadły.

Na ten moment Orbis posiada 140 obiektów w 34 miastach. Działają one w różny sposób, jeśli chodzi o strukturę właścicielską.

- Zdefiniowaliśmy lokacje, gdzie chcemy mieć hotele jako właściciel lub zarządca. To stolice i huby biznesowe Europy Centralnej. W innych lokalizacjach nasze hotele powinny działać w sposób franczyzowy - tłumaczy prezes Grupy Orbis, Gilles Clavie.

Dlatego też Orbis zamierza docierać do lokalnych partnerów, którzy znają specyfikę danego rynku.

- Chcemy rozwijać nasze różne sieci. Przykładem jest Ibis Style w Szczecinie. Inwestujemy w modernizację hoteli w miejscach, gdzie widzimy olbrzymi potencjał. To daje efekty. Jednocześnie trzymamy się zasady, by każda złotówka zainwestowana w hotel zwiększała wyniki nie tylko danego obiektu, ale i podnosiła rentowność całej sieci - dodaje Clavie.

To otwiera drogę do niestandardowych rozwiązań. Przykładem może być hotel Poznań Centrum, który będzie funkcjonował pod dwoma szyldami - Novotel i Ibis. - To duży hotel jak na poznański rynek. Tworząc z niego dwie marki przyciągniemy więcej nowych klientów - podsumowuje prezes Orbisu.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij