NATO obradowało z Mazurkas Catering 360°!

NATO obradowało z Mazurkas Catering 360°!

Mazurkas Catering 360 zapewnił obsługę cateringową Szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w dniach 8-9 lipca br.  W wydarzeniu wzięło udział 61 delegacji, w składzie których było m.in. 18 prezydentów, 21 szefów rządów oraz 80 ministrów.

Przygotowania do obsługi Szczytu NATO trwały miesiąc. W tym czasie Mistrzowie Kuchni Mazurkas Catering 360° opracowali w najdrobniejszych szczegółach całą logistykę tego przedsięwzięcia, a była ona niezwykle wymagająca. W czasie dwóch dni szczytu 80 kucharzy zarządzanych przez 10 mistrzów kuchni, przy wsparciu niemal 400 kelnerów i 150 osób personelu logistycznego przygotowało i wyserwowało catering na 4 poziomach PGE Stadionu Narodowego, w namiocie specjalnie wybudowanym na płycie stadionu, 2 namiotach na błoniach stadionu oraz w Teatrze Wielkim, gdzie odbyła się kolacja galowa dla ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich NATO. W sumie na czas Szczytu zaplanowano 15 różnych menu, do których przygotowania wykorzystano 63 tony produktów dostarczone na teren PGE Narodowego 50 ciężarówkami. Wszystkie potrawy przygotowywano na liczącym 2000 m2 zapleczu kuchennym, pod stałym 24-godzinnym nadzorem Sanepidu wojewódzkiego, Sanepidu wojskowego, Sanepidu BOR, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i Secret Service. Kierownictwo Gastronomii Mazurkas Catering 360° i Szef Kuchni byli również w stałym kontakcie i bezpośrednio współpracowali z Presidential Food Service Białego Domu w przygotowaniu lunchu dla delegacji amerykańskiej, z Prezydentem USA Barackiem Obamą na czele.

Potrawy przygotowane dla uczestników Szczytu NATO były przykładami różnorodnych dań kuchni międzynarodowej, uwzględniały również specyficzne potrzeby i preferencje żywieniowe gości. W menu znalazły się m.in. dania wegetariańskie i wegańskie, dania halal, oraz potrawy dla osób na diecie bezmlecznej, bezlaktozowej czy bezglutenowej. Ważny element stanowiła oczywiście również kuchnia polska. Korzystając z szansy na jej popularyzację na tak wysokim międzynarodowym szczeblu, Szef Kuchni Mazurkas Catering 360° przygotował specjalne polskie menu degustacyjne dostępne dla 3 000 osób przez 7 godzin.

Załoga Mazurkas Catering 360° na obszarze PGE Narodowego obsłużyła na wyłączność w czasie dwóch dni szczytu:

 • strefę TOP VIP, w której obsłużono w sumie około 600 osób biorących udział w spotkaniach z prezydentami i szefami rządów, wśród których znaleźli się m. in. prezydenci: Francois Hollande, Raimonds Vējonis,  Petro Poroszenko,  Andrej Kiska,  Sauli Niinistö, kanclerz Angela Merkel, premierzy James Cameron, Matteo Renzi, Justin Trudeau, Erna Solberg, Mariano Rajoy, sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon,  szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini;
 • strefę rozmów bilateralnych, zapewniając napoje w czasie 150 spotkań;
 • gabinet Prezydenta Polski Andrzeja Dudy (pełna obsługa cateringowa);
 • gabinet Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga (pełna obsługa cateringowa);
 • gabinety głów państw, do których przygotowano różnorodne potrawy i przerwy kawowe w sumie dla 3000 osób;
 • sale obrad, w których odbyło się 6 głównych konferencji szczytu transmitowanych na żywo przez stacje telewizyjne w wielu miejscach na świecie (napoje oraz specjalnie przygotowany ceremoniał gastronomiczny serwowania kawy);
 • strefę business club, gdzie przygotowano śniadania, lunche i kolacje dla 9 500 osób, w tym główną kolację dla delegatów;
 • strefę VIP business club, gdzie odbyły się lunche na szczeblu ministerialnym (250 osób);
 • gabinet NATO (przerwa kawowa dla 80 osób);
 • press room (pełna obsługa cateringowa dla 600 osób);
 • namiot Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, gdzie przygotowano przerwy kawowe dla 900 osób oraz lunch ze specjalnym menu (900 osób);
 • strefę Biura Ochrony Rządu i personelu zabezpieczającego Szczyt (śniadania, lunche i kolacje – 2000 osób);
 • przerwy kawowe dla personelu zabezpieczającego NATO (80 osób);
 • przerwy kawowe w namiocie dla kierowców (2000 osób);
 • lunch dla personelu logistycznego (400 osób).

Dodatkowo, w ciągłej 24-godzinnej obsłudze cateringowej Mazurkas Catering 360° znalazła się 300 osobowa strefa business, gdzie serwowano przerwę kawową oraz strefa restauracyjna dla mediów przewidziana dla 2200 osób, gdzie akredytowani dziennikarze mogli skorzystać z różnorodnej oferty śniadań, lunchy i kolacji oraz ciągłej przerwy kawowej (wydano ponad 11 000 posiłków!).

Obsługa tak dużego wydarzenia jakim był Szczyt NATO wymagała ogromnego przygotowania i doświadczenia osób bezpośrednio odpowiadających za jego realizację. – podkreśla Iwona Kątny, Kierownik Działu PR i Marketingu Mazurkas Catering 360. – O stopniu jego skomplikowania może świadczyć fakt, że Mazurkas Catering 360°, jako jedyna firma cateringowa w Polsce, zdecydowała się podjąć wyzwanie związane z licznymi obostrzeniami co do czasu realizacji poszczególnych świadczeń i ich zakresu, jakie zostały wyznaczone przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Niezwykłą satysfakcję z obsługi najważniejszego wydarzenia politycznego bieżącego roku podkreślają osobiste gratulacje, które załodze Mazurkas Catering 360° złożył Prezydent RP Andrzej Duda. – dodaje Iwona Kątny.

Fot. Katarzyna Rolak

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz