Nauka jest kobietą - dzień Marii Skłodowskiej-Curie na EuroLab 2011

W 100. rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej–Curie nagrody Nobla pierwszy dzień XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2011 zadedykowany został tej wybitnej Polce. W związku z tym 9 marca odbędzie się konferencja „Nauka jest kobietą” poświęcona noblistce i zagadnieniom dotyczącym roli kobiet w nauce. Organizatorami tego wydarzenia są Uniwersytet Warszawski (Wydział Chemii), Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN, a patronat nad nim objęła prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Targi EuroLab odbędą się w dniach 9-11 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Targi można zwiedzać bezpłatnie po dokonaniu obowiązkowej rejestracji.

- Trwa obecnie Międzynarodowy Rok Chemii, który dla Polaków jest tym bardziej wyjątkowy, że łączy się z obchodami 100. rocznicy przyznania nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie. Wspominając życie, karierę i odkrycia tej wybitnej Polki, warto również zwrócić uwagę na status kobiet we współczesnej nauce, ich pracę, osiągnięcia, a także trudności, z jakimi się spotykają. Jest to temat niezmiernie ważny, dlatego też postanowiliśmy nim zainaugurować tegoroczną edycję targów - mówi Piotr Skoneczka, Project Manager Targów EuroLab.

Program konferencji

Podczas konferencji „Nauka jest kobietą” poruszone zostaną tematy związane z życiem i osiągnięciami naukowymi Marii Skłodowskiej–Curie, jak również wpływem odkryć wybitnej polskiej noblistki na współczesną onkologię. Uwaga uczestników zostanie też zwrócona na rolę kobiet we współczesnej nauce, ich pracę jako naukowców i badaczy. Prelegenci nawiążą także do obchodzonego obecnie na świecie Międzynarodowego Roku Chemii. Jeden z omawianych punktów programu będzie dotyczył roli pomiarów w badaniach chemicznych.

Wystąpienia ekspertów

Konferencję poprowadzą prof. dr hab. Ewa Bulska i prof. dr hab. Paweł Kulesza z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci: prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego; Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; prof. dr hab. Janusz Lipkowski z Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk; prof. dr hab. Małgorzata Witko z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. med. Andrzej Kułakowski z warszawskiego Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie i prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik z Politechniki Gdańskiej, przewodniczący Komitetu Chemii Analitycznej PAN.

Co jeszcze na Targach EuroLab 2011?

Blisko 180 wystawców zaprezentuje najnowszą, kompleksową ofertę usług i wyposażenia dla wszystkich rodzajów laboratoriów. Trzem dniom targów towarzyszyć będą również liczne konferencje, seminaria i wykłady. Pierwszego dnia po konferencji „Nauka jest kobietą” odbędzie się m.in. seminarium Polskiego Centrum Akredytacji „Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne”. W drugim dniu targów, poświęconym kryminalistyce laboratoryjnej, zwiedzający mogą wziąć udział m.in. w seminarium Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji pt. „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych” oraz w certyfikowanych warsztatach na temat metrologii chemicznej TrainMiC® „Walidacja i spójność pomiarów chemicznych”. Ostatni dzień targów będzie dniem medycznej diagnostyki laboratoryjnej, podczas którego konferencję zatytułowaną „Jakość i kompetencje laboratoriów medycznych, a finansowanie świadczeń z zakresu laboratoryjnej diagnostyki medycznej” zorganizuje Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji „Nauka jest kobietą” muszą dokonać rejestracji na targi na stronie www.targieurolab.pl/rejestracja lub w godzinach otwarcia Targów EuroLab 2011. Każdy, kto zarejestruje się on-line, otrzyma bezpłatnie katalog targów. Osoby posiadające Kartę MT Polska nie muszą się ponownie rejestrować. Kartę należy zabrać ze sobą i uaktywnić ją w punkcie rejestracji na targach.

Dodatkowe informacje znajdują się na www.targieurolab.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz