NEWSY ZE ŚWIATA. Inicjatywy ku bardziej odpowiedzialnej, zdekarbonizowanej przyszłości

NEWSY ZE ŚWIATA. Inicjatywy ku bardziej odpowiedzialnej, zdekarbonizowanej przyszłości

Obecnie na świecie dostrzec można pewną tendencję w zakresie podejmowania inicjatyw zmierzających ku odpowiedzialnej, zdekarbonizowanej przyszłości. Poniżej - w bardzo dużym skrócie - zaprezentowanych zostało kilka przykładów działań podejmowanych przez poszczególne destynacje i organizacje w obrębie właśnie dekarbonizacji oraz bardziej odpowiedzialnej turystyki w obliczu zarówno COVID-19, jak i zakłóceń klimatycznych.

  • Kolorado dokonuje elektryzacji swoich malowniczych dróg. W praktyce wszystkie 26 przepięknych i historycznych tras w Kolorado już niedługo zostanie wyposażonych w stacje ładowania, które pozwolą na niskoemisyjne podróże po najbardziej zachwycających miejscach w tymże stanie.
  • Francja ma z kolei w planach dokonać zakazu niektórych lotów krajowych tam, gdzie są dostępne kolejowe połączenia. Faktem jest też, że Francuski rząd zdecydował o ograniczeniu liczby krótkodystansowych lotów.
  • Lublana może się pochwalić centrum ze strefą wolną od samochodów, a także łatwym publicznym dostępem do terenów zielonych oraz rozwiniętym pszczelarstwem, co stanowi dowód na zaangażowanie miasta w zrównoważony rozwój. Lublana zresztą nie bez powodu w 2016 roku otrzymała tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy i pojawia się na liście Sustainable Top 100 Destinations.
  • Tasmania ma stać się miejscem neutralnym, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla do 2025 roku. Premier Tasmanii ogłosił plany pomocy dotyczące odbudowy turystyki, wśród których właśnie znalazła się neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla do 2025 roku. Rząd, aby pomóc w osiągnięciu tegoż celu, oferuje fundusze dla operatorów turystycznych na ukończenie audytu węglowego ich operacji.
  • Program Visit Omaha Rent for Recovery. Otóż Visit Omaha rezygnuje z wynajmowania powierzchni biurowej. W zamian za to co tydzień będzie wynajmować przestrzeń konferencyjną po to, aby wesprzeć firmy, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii.
  • Do Europy wracają pociągi sypialne. Nocne trasy kolejowe, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zrównoważone podróże, nabierają rozpędu w kontynentalnej Europie. Pojawił się również plan zbudowania nowej usługi pociągu sypialnego przez tunel pod kanałem La Manche między Wielką Brytanią a Francją.
  • Walencja w Hiszpanii zobowiązała się do tego, aby osiągnąć neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla do 2025 roku. Miasto to jednocześnie stało się pierwszą globalną destynacją, która weryfikuje obliczenia śladu węglowego swojej działalności turystycznej jako dodatek do obliczenia śladu wodnego.
  • Visit Norway – Narodowa Strategia Turystyczna 2023 objęła m.in. opracowanie specjalnego kalkulatora „Klimasmart”, dzięki którym możliwa będzie pomoc ośrodkom turystycznym i operatorom w zakresie wpływu turystyki na środowisko i dokonanie znaczących redukcji w zakresie emisji na podstawie tychże liczb.
  • Departament Turystyki Vanuatu postanowił uruchomić program wsparcia biznesu turystycznego. Dodatkowo program reagowania kryzysowego Vanuatu zapewnia dotacje zarówno na przetrwanie biznesu turystycznego, jak i na programy energii odnawialnej i agroturystyki.

Autorką tego zestawienia jest Anna Górska.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz