Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
27.05.2020

Nowe decyzje w związku z odmrażaniem rynku eventów!

Nowe decyzje w związku z odmrażaniem rynku eventów!

Informacja z ostatniej chwili! Są decyzje w związku z "luzowaniem" restrykcji związanych z rynkiem eventowym. Do końca nie wierzyliśmy, że te decyzje zapadną jeszcze w maju. Ale mamy to! Na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego 27 maja 2020 ogłoszono 4. etap luzowania obostrzeń dla rynku eventowym i weselnym. Branża eventowa zacznie powoli wstawać z kolan już od 6 czerwca. Tyczy się to wesel, zgromadzeń i imprez w plenerze do 150 osób! Ważna jest też informacja, że w hotelach oprócz restauracji będą mogły działać również basen, sala fitness, siłownia i salon masażu.

To świetna wiadomość zwłaszcza dla Par Młodych i organizatorów imprez plenerowych. Można by nawet rzec - dla wszystkich. Oczywiście mamy obawy. Zgromadzenia do 150 osób, kiedy jeszcze niedawno nie można było spotykać się z własną rodziną? To duże ryzyko. Ważne jest to, jak obiekty przygotują się do nowej rzeczywistości - nie będzie to łatwe. Organizatorzy i uczestnicy spotkań będą chcieli otrzymać gwarancję bezpieczeństwa. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno hotelarzy, jak i gości powstał certyfikat sanitarny ZdrowyHotel.pl. Ten certyfikat to świadectwo najwyższych standardów bezpieczeństwa sanitarnego w obiekcie. Zapraszamy na ZdrowyHotel.pl

Od 6 czerwca można organizować wesela i uroczystości rodzinne do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. Oczywiście trzeba zachować wszystkie wytyczne sanitarne.

Można organizować również zgromadzenia (m.in. targi, wystawy, kongresy) do 150 osób z zachowaniem wymaganego dystansu 2 m, a także imprezy plenerowe do 150 osób. To daje możliwość organizacji pikników, koncertów i innych imprez na świeżym powietrzu. Może będzie to alternatywa dla standardowych konferencji i szkoleń w salach konferencyjnych. 

Wielu hotelarzy i organizatorów spotkań biznesowych czeka jednak na szczegóły, których na razie brak. Na stronie rządowej pojawiły się wstępne wytyczne. Na samym końcu znajdujemy wzmiankę o targach, wystawach czy kongresach. Jest to jedno krótkie zdanie, które przyspieszyło puls hotelarzom i event managerom. Nie wiadomo jednak, czy można się już cieszyć i czy branża MICE wraca na dobre. 

Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. 

Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

  • kina, teatry, opery, balet,
  • baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki,
  • sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Więcej informacji: 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij