Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
6.05.2016

Nowe hotele Grupy Louvre Hotels

Nowe hotele Grupy Louvre Hotels

Grupa Louvre Hotels, jeden z głównych graczy w światowym przemyśle hotelowym, umacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce, poprzez planowane otwarcie 40 hoteli klasy ekonomicznej.

Grupa jest potentatem na Bliskim Wschodzie, gdzie posiada 60 hoteli z ponad 8000 pokojami. Zdobyta wiedza i doświadczenie są wykorzystywane w celu zaspokojenia potrzeb dynamicznego rynku. Przy wsparciu udziałowców, Jin Jiang International, Louvre Hotels rozwija strategię ekspansji w segmencie ekonomicznym i hoteli średniej klasy. Strategia ta jest realizowana poprzez marki Premiere Classe i Campanile, pod którymi działa ponad 650 hoteli na świecie. Kolejnym krokiem Grupy będzie otwarcie 40 nowych hoteli w tym regionie w ciągu następnych pięciu lat.

Od powstania w roku 1989, Premiere Classe stworzyła sieć hoteli super-budżetowych, przyjmując strategię łączenia niskiego kosztu z komfortem. Marka dostarcza obietnicę wyjątkowego świadczenia: podstawowych wygód, śniadań typu "jedz ile chcesz" oraz nowoczesnych i funkcjonalnych pokoi wyposażonych w dostęp do WiFi. Wszystko to zapewnia gościom przyjemny pobyt. Dzisiaj Premiere Classe to 264 hotele w 6 krajach.

Campanile to historyczna, francuska marka, założona w 1976 roku, licząca 375 hoteli w 8 krajach Europy. Jest też czwartą co do wielkości siecią restauracji we Francji. Aby stworzyć charakterystyczne dla swojej marki wzornictwo, oddające autentyczność i gościnność, sieć Campanile zwróciła się do francuskiego projektanta Patricka Jouina, zaś menu restauracji opracował nagrodzony gwiazdkami Michelina szef kuchni Philippe Renard. Rok 2016 będzie szczególnie ważny w międzynarodowej strategii Campanile - oprócz wejścia na rynek bliskowschodni, marka otworzy latem tego roku swój pierwszy hotel w Szanghaju.

Poprzez rozpowszechnienie Premiere Classe i Campanile na rynkach Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, gdzie nasze cztero- i pięciogwiazdkowe marki są już dobrze zakorzenione, wychodzimy naprzeciw rzeczywistemu lokalnemu zapotrzebowaniu na hotele ekonomiczne, oferując klientom wysoką jakość usług bez kompromisów - wyjaśnia Pierre Frederic Roulot, prezes i dyrektor wykonawczy Grupy Louvre Hotels.

Pierwszy hotel Premiere Classe otworzy swoje drzwi w Dżeddzie, w Arabii Saudyjskiej, w 2018 roku, podczas gdy pierwsze lokalizacje hoteli Campanile zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Te nowe możliwości współgrają ze strategią międzynarodowego rozwoju Grupy, jednocześnie wypełniając potrzeby wskazane przez Radę Współpracy Zatoki Perskiej.

Według danych Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), liczba zagranicznych turystów na Bliskim Wschodzie wzrosła w 2015 roku o 3%, osiągając poziom 54 mln. Kontynuowany jest trend wzrostowy notowany od 2014 roku.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij