Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.02.2021

Nowe restrykcje głównie w województwie warmińsko-mazurskim - konferencja ministra Zdrowia

Nowe restrykcje głównie w województwie warmińsko-mazurskim - konferencja ministra Zdrowia

W środę 24 lutego miała miejsce konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wszyscy wyczekiwali na to, co minister powie w sprawie nowych restrykcji. 

Rano ogłoszono, że liczba zakażeń wzrosła dwukrotnie w porównaniu z poprzednimi dniami, stąd obawy wszystkich przed nowymi obostrzeniami.

Restrykcje, które obowiązywały od 14 lutego, będą utrzymane w całym kraju oprócz jednego województwa. Obostrzenia są nowe, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim, ponieważ to właśnie tam najszybciej rośnie liczba zakażonych. 

"Cofnijmy się o 1/16, krok w tył" - mówił Adam Niedzielski.

W województwie warmińsko-mazurskim od 27 lutego (sobota) wprowadzone będą tzw. regulacje dyscyplinujące.

Dzieci z klas 1-3 ponownie wracają na naukę zdalna.

Zamknięte zostaną również: hotele, galerie handlowe, kina, teatry, galerie, obiekty kultury, baseny i inne obiekty użyteczności publicznej.  

Minister ogłosił również zmiany związane z maseczkami/przyłbicami. "Rezygnujemy z możliwości zastępowania masek czymś innym"- mówił Niedzielski. Można nosić przyłbicę, ale tylko razem z maseczką. Nie można już zamiast maseczek nosić chust lub innych przedmiotów, którym wcześniej wiele osób zasłaniało swoje usta i nos.  

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że w porównaniu do naszych sąsiadów to rządzący w Polsce podjęli delikatne decyzje w sprawie obostrzeń. Inne kraje przedłużały lockdown, jak mówi minister.

Dodatkowo: Od 27.02.2021 (sobota) obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski - wyjątek negatywny test na COVID-19 z ostatnich 48h.

Minister zachęca też do korzystania z aplikacji ProteGOSafe.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij