Nowe zjawiska, trendy, wyzwania i technologie na Kongresie Profesjonalistów PR

Ponad 200 uczestników, 30 prelegentów, dziesiątki poruszonych tematów, a także 12 godzin zróżnicowanych bloków warsztatowych – tak przebiegał Kongres Profesjonalistów Public Relations 2013. W tym roku w Rzeszowie eksperci poszukiwali odpowiedzi na pytania: Co dalej z PR? Dokąd zmierza? Nadal się rozwija, czy stoi w miejscu? Organizatorami Kongresu byli: Uniwersytet Wrocławski i Newsline Sp. z o.o., a sponsorem głównym - firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o.

Branża public relations w Polsce od początku lat 90-tych dynamicznie się rozwija, a od 2001 roku praktycy i naukowcy zajmujący się komunikowaniem spotykają się i dyskutują na kongresach PR. Odbywające się każdego roku wiosną wydarzenie, to dobry moment na refleksję i dyskusję o przyszłości, wyzwaniach i nowych narzędziach. Między innymi takie tematy poruszano podczas kolejnej odsłony Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który w dniach 18-19 kwietnia odbył się w Rzeszowie.

Siła social media w budowaniu relacji z klientem, branża PR w sytuacjach kryzysowych, nowe narzędzia monitoringu mediów – to tylko niektóre wątki dyskusji ekspertów. Podczas wydarzenia sporo uwagi poświęcono środkom przekazu informacji – nieodłącznemu elementowi public relations. Mówiono o nich w odniesieniu do zmian i nowych zjawisk, jakie obserwujemy. – Ideą Kongresu jest komentowanie rzeczywistości, jak również wymiana opinii i poglądów w zakresie budowania relacji oraz wizerunku. Odpowiednio prowadzone działania komunikacyjne, znajomość najnowszych trendów i stosowanie innowacyjnych technologii mogą poprawić efektywność w niejednej firmie. A to właśnie jest celem, do którego dążą współczesne przedsiębiorstwa, agencje i instytucje – przekonuje dr Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Wrocławskiego, organizator kongresów PR.

Czy branża public relations przestała się rozwijać?
W tegorocznej debacie, która toczyła się pod hasłem „Branża public relations: czy przestaliśmy się rozwijać?" mogliśmy usłyszeć m.in.: Sebastiana Bykowskiego, Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o. czy Jarosława Reczka, Dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Dyskusja pozwoliła na wysunięcie wielu interesujących wniosków. Prelegenci zauważyli, że rola public relations w wielu korporacjach rośnie. Ponadto zasygnalizowali, iż zbyt dużo uwagi poświęca się komunikacji internetowej, zapominając o mediach tradycyjnych. Dodali również, że skupiając się na liczbach, zapominamy o innych elementach pomiaru efektywności pracy PR-owca. – Podczas tegorocznego Kongresu nie zabrakło burzliwych dyskusji nie tylko wśród prelegentów, ale i zgromadzonych na sali uczestników. Jest to dowód na to, że branża public relations jest dynamiczna, stale się rozwija i dostosowuje do otaczającej rzeczywistości. A my, jako eksperci potrafimy wyrażać swoje opinie i się nimi dzielić dyskutując na forum – dodaje dr Dariusz Tworzydło.

Pierwszy raz w programie wydarzenia znalazły się warsztaty, dzięki którym uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w takich obszarach jak: monitoring mediów, wystąpienia publiczne, finansowanie i prowadzenie działań PR, zarządzanie w kryzysie, skuteczna komunikacja czy radzenie sobie w trudnych sytuacjach z mediami. – Chcielibyśmy, aby nowa, wzbogacona formuła na stałe zagościła w programie naszych spotkań – mówi dr Dariusz Tworzydło. Szczegółowe relacje z poszczególnych prelekcji, debaty jak i warsztatów dostępne będą na stronie Kongresu w zakładce „Relacje”.

Wiedza „w pigułce” po Kongresie
Na stronie wydarzenia, w Klubie Kongresu, dostępne są już pierwsze prezentacje prelegentów: http://www.kongresprofesjonalistow.pl/klub-kongresu/prezentacje/, a niebawem opublikujemy także materiały wideo z wybranych wystąpień. Tam też odnaleźć mogą Państwo prezentacje oraz filmy z lat ubiegłych. Zachęcamy do śledzenia strony Kongresu Profesjonalistów Public Relations oraz profilu na portalu Facebook. Publikujemy na nim aktualności związane z wydarzeniem: https://www.facebook.com/kongrespr?ref=ts&fref=ts. Wiadomości o innych organizowanych przez nas konferencjach i kongresach znajdują się na stronie www.exacto.pl

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz