Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
28.01.2021

Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Dzisiaj (28 stycznia) o 12.30 rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Konferencja ta miała odbyć się już w poniedziałek.

Wszyscy czekali na ogłoszenie poluzowania obostrzeń, ponieważ aktualne miały obowiązywać do końca stycznia. Konferencję jednak przesuwano, ponieważ przez kilka dni trwały rozmowy dotyczące dalszych działań i restrykcji. 


Czego dowiedzieliśmy się dzisiaj podczas konferencji?

Niestety nie tych dobrych wieści, na które branża hotelarska tak długo wyczekiwała. Hotele nie zostaną otwarte 1 lutego jak wcześniej przewidywano. Obostrzenia przedłużono do 14 lutego. Punkty gastronomiczne również będą tylko świadczyć usługi na wynos. Siłownie pozostaną także zamknięte.

  • Obowiązują dalej limity zgromadzeń i spotkań prywatnych. Osoby zaszczepione nie wchodzą w limity dotyczące liczby osób na spotkaniach prywatnych.
  • W nauczaniu bez zmian, stacjonarne w klasach 1-3 w szkołach podstawowych. Kolejne testy nauczycieli w drugim tygodniu lutego, wtedy zapadną kolejne decyzje.
  • Od 1 lutego znosimy godziny dla seniorów. "Zwrócili się do nas przedsiębiorcy w sprawie zniesienia godzin dla seniorów i przychylimy się do tego apelu" - mówi Niedzielski.
  • Otwierają się sklepy w galeriach handlowych od 1 lutego, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego
  • Otwierają się galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym od 1 lutego


Niestety jest nam bardzo przykro, że znowu przychodzimy do Was z kiepskimi informacjami. Wszyscy bardzo mocno wyczekujemy dnia, w którym hotele i gastronomia ponownie zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Przypuszczamy, że jednak szala goryczy się przelała i dzisiejsza konferencja jeszcze bardziej przyspieszy bunt wśród hotelarzy i właścicieli punktów gastronomicznych, którzy otworzą swoje obiekty bez względu na decyzje rządu.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij