Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
7.04.2021

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia. A co z Majówką?

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia. A co z Majówką?

Dzisiaj (7 kwietnia) odbyła się kolejna konferencja prasowa, która dotyczyła obostrzeń w Polsce. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że aktualne obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Przypomnijmy, że ostatnie rozporządzenie dotyczyło restrykcji na terenie całej Polski, które miały obowiązywać do 9 kwietnia. Teraz wiemy już na pewno, że zostaną one przedłużone o kolejne 9 dni. W kolejnym tygodniu podejmowane będą decyzje w związku z ewentualnymi kolejnymi obostrzeniami. 

Minister zdrowia mówił o tym, że spadająca liczba zakażeń napawa nadzieją, ale niestety jest zbyt słabym sygnałem, by traktować to w optymistyczny sposób. Wynika głównie z mniejszej liczby przebadanych osób, ponieważ podczas świąt było mniej robionych testów. Będziemy na dniach obserwować zapewne wzrost zachorowań wynikający ze spotkań rodzinnych podczas Świąt Wielkanocy. "W najbliższym czasie musimy dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej" - mówił dziś po godzinie 11 Adam Niedzielski.

Optymistycznie nie jest przede wszystkim w szpitalach. Zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest ponad 78 procent, a respiratorów - niemal 79 procent. Pacjenci z różnych regionów przenoszeni są do sąsiednich województw, gdzie tych łóżek i respiratorów zajętych jest trochę mniej. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Śląsku.  

Minister zdrowia wyraził nadzieję, że jeszcze w kwietniu do przedszkoli i klas I-III wrócą dzieci na nauczanie zwykłe lub przynajmniej hybrydowe.

Padły też pytania od dziennikarzy o tegoroczną Majówkę. Niestety nie padła zbyt optymistyczna odpowiedź zarówno dla turystów, jak i hotelarzy. Minister zdrowia mówił, że trzeba się liczyć z tym, że podczas tego okresu będą jeszcze obowiązywać obostrzenia. 

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij