Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
11.01.2021

Obostrzenia przedłużone do 31 stycznia

Obostrzenia przedłużone do 31 stycznia

Czekając na dzisiejszą konferencję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wiele osób miało nadzieję, że dowie się, co nas czeka po 17 stycznia. Przypomnijmy, że do 17 stycznia miały obowiązywać restrykcje zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21.12.2020.

W między czasie też premier opublikował na swoich mediach społecznościowych nową grafikę z zasadami bezpieczeństwa.

I tak... dowiedzieliśmy się, ale niestety wieści te nie są pozytywne zarówno dla hoteli, gastronomii, jak i galerii handlowych. 

Większość restrykcji została przedłużona do 31 stycznia. Hotele mogą funkcjonować jako hotele pracownicze lub przyjmować medyków - nic się w tej kwestii nie zmieniło. 


Zamknięte pozostaną wciąż m.in. stoki narciarskie, gastronomia, galerie handlowe, siłownie, baseny, kluby fitness, muzea, kina, teatry czy galerie sztuki. 

Osoby powracające do Polski zza granicy transportem zbiorowym muszą dalej liczyć się z 10-dniową kwarantanną.

Co się więc zmieni?

Do szkół wrócą dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Starsze dzieci po feriach będą kontynuować nauczanie zdalne.

W sklepach i kościołach wciąż będą obowiązywać limity. W galeriach handlowych można korzystać ze sklepów spożywczych, drogerii, aptek i sklepów z książkami i prasą. Nadal obowiązuje w nich zasada 1 os./15 mkw.

Można organizować zgromadzenia do 5 osób, z uwzględnieniem 1,5-metrowych dystansów między uczestnikami. Odległość między zgromadzeniami musi wynosić co najmniej 100 metrów. 

Mamy jednak nadzieję, że to ostatnie przedłużenie restrykcji dla hoteli i że od lutego zaczniemy wreszcie normalnie funkcjonować, a hotele zostaną otwarte również dla gości biznesowych i indywidualnych.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij