Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
17.12.2020

Od 28 grudnia czeka nas KWARANTANNA NARODOWA

Od 28 grudnia czeka nas KWARANTANNA NARODOWA


Właśnie odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie KWARANTANNY NARODOWEJ - od 28 grudnia do 17 stycznia. Nowe ograniczenia dotkną m.in. hotele, handel, jak i samych obywateli.


Z OSTATNIEJ CHWILI ❗❗❗

  • Od 28 grudnia do 17 stycznia hotele zostaną ZAMKNIĘTE - również dla ruchu służbowego. Wyjątkiem są hotele przyjmujące medyków i hotele pracownicze.
  • Od 28 grudnia do 17 stycznia STOKI NARCIARSKIE będą nieczynne.
  • Od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną zamknięte GALERIE HANDLOWE z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii.
  • W Sylwestra zakaz przemieszczania się od godziny 19.00 do 6.00 rano.
  • Obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających zza granicy - transportem zorganizowanym.

Jak w czasie nocy sylwestrowej będą egzekwowane nowe ograniczenia? Szef Ministerstwa Zdrowia odpowiada: "Będzie się to odbywało podobnie jak na wiosnę. Uzasadnione są wyjścia z domu w celu zawodowym czy w potrzebach nagłych. Dopuszczamy możliwość przebywania w 5-osobowym gronie poza domownikami w cudzym gospodarstwie domowym. Celem jest ograniczenie zgromadzeń".  
 
Ministerstwo nie zamierza na chwilę obecną wprowadzać żadnych nowych restrykcji w okresie świątecznym.

Dziennikarka podczas konferencji zapytała o pomoc dla hoteli i właścicieli stoków narciarskich, które znów zostaną zamknięte. Minister zdrowia odpowiedział, że szczegółowe informacje przedstawi wicepremier Gowin.

Padł też temat szczepień. Jak mówi minister zdrowia, niewykluczone, że pierwsza tura szczepień rozpocznie się już po świętach. "Przed świętami będzie ostateczna decyzja KE. Jesteśmy przygotowani, żeby szczepionkę rozdystrybuować".
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij