Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
11.03.2016

Oferta bezpiecznego wypoczynku - AGROTRAVEL 2016

Oferta bezpiecznego wypoczynku - AGROTRAVEL 2016

Alternatywą dla zagranicznych i Polskich kurortów wypoczynkowych może być agroturystyka, która gwarantuje wypoczynek na łonie natury i bezpieczeństwo. Najlepsze oferty agroturystyczne będzie można poznać już 8 kwietnia w Kielcach podczas VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL.

Agroturystyka jest trendem, który idealnie wpasowuje się we współczesną turystykę - jest przyjazna środowisku, wykorzystuje naturalne walory dziedzictwa kulturowego oraz różnorodność przyrodniczą. Targi AGROTRAVEL to idealna i niepowtarzalna okazja do zapoznania się z ofertami najpiękniejszych i najciekawszych gospodarstw agroturystycznych z Polski i zagranicy. Jest to jedyna impreza wystawiennicza w Polsce ukierunkowana na promocję produktów związanych z turystyką wiejską i agroturystyką.

Podczas tegorocznej edycji, tak jak podczas siedmiu poprzednich, odbędzie się wiele atrakcji dla zwiedzających. Goście będą mogli udać się na jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych, a także na degustację regionalnych potraw. Na wystawców i na uczestników imprezy czekają też liczne konkursy z nagrodami.

Okazja do wymiany doświadczeń

AGROTRAVEL to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kulturą i tradycjami różnych regionów. To także miejsce wielu konferencji i spotkań z ekspertami z branży. Dzień Ekspercki, który na stałe wpisał się w kalendarz imprezy, będzie okazją do rozmów i wymiany doświadczeń. Tematem wydarzenia organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną będzie „Turystyka Kulinarna na obszarach wiejskich – prawdziwy smak, prawdziwy wypoczynek. Szanse i wyzwania w tworzeniu oferty turystyki kulinarnej na obszarach wiejskich”. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać specyfikę turystyki kulinarnej, a także omówić fenomen jej popularności. Eksperci podzielą się także wiedzą dotyczącą najnowszych trendów w rozwoju tej formy turystyki.

Oprócz Dnia Eksperckiego, targi obfitować będą w wiele innych spotkań merytorycznych. W przeddzień wystawy, 7 kwietnia rozpocznie się Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki. W programie przewidziane są sesje dotyczące agroturystyki polonijnej, dyskusje nt. miejsca turystyki wiejskiej w nowoczesnej gospodarce oraz współpracy w aspekcie rozwoju produktów sieciowych i komunikacji marketingowej.

W czasie targów AGROTRAVEL poruszone zostaną również tematy związane z innowacyjnością produktów turystyki wiejskiej oraz z przetwórstwem produktów wytworzonych
w gospodarstwach rolnych i ich sprzedażą.

INFORMACJA PRASOWA


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij