Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
5.03.2021

Organizacja imprez kulturalnych i rozrywkowych dozwolona!

Organizacja imprez kulturalnych i rozrywkowych dozwolona!

Jeśli koncerty wracają, to konferencje niedługo również, prawda? MAMY WIELKĄ NADZIEJĘ, ŻE TAK WŁAŚNIE BĘDZIE. Ale... po kolei. 

Na stronie rządowej pojawiły się nowe "Wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce", co jednocześnie jest znakiem, że właśnie te imprezy kulturalne i rozrywkowe można organizować. Wszystko jednak z zachowaniem ostrożności i restrykcji ustalonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Najważniejsze z wytycznych to:

  • co drugie krzesełko na widowni musi być wolne - zajętych może być nie więcej niż 50 % wszystkich miejsc
  • w przypadku obiektów, w których nie ma krzeseł i wyznaczonych miejsc, należy zachować 1,5 metra odstępu między widzami/słuchaczami
  • uczestnicy imprezy muszą mieć założone maseczki zasłaniające usta i nos
  • uczestnicy nie mogą pić ani jeść podczas imprezy
  • organizator jest zobowiązany do uzyskania informacji od uczestników, że nie są zakażeni koronawirusem i nie są na kwarantannie (za pomocą podpisania specjalnych dokumentów)

Wytycznych jest dużo więcej. Na stronie www.gov.pl znajdziecie zalecenia dotyczące np. postępowania w sprawie zauważenia podejrzanych objawów u uczestników lub obsługi wydarzenia, organizacji toalet, ruchu uczestników, używaniu wind. 

Organizatorzy mają obowiązek udostępnić listę uczestników i pracowników odpowiednim pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij