ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego

ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego

10 sierpnia w Hotel Arłamów odbędzie się ORLEN Tour de Pologne Arłamów. To jedna z najpopularniejszych amatorskich imprez kolarskich. Wyścig ten obejmie 80-kilometrową trasę rozpoczynającą się i kończącą właśnie w Hotelu Arłamów

Ten kultowy już wyścig co roku cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wszystkich miłośników kolarstwa. Rozgrywany jest już od 2010 roku. W ostatnich edycjach wyścigu startowało w nim prawie 3 tysiące zawodników. W zeszłym roku impreza ta się nie odbyła ze względu na pandemię. W tym roku mamy nadzieję, że się odbędzie. I to zupełnie w nowym miejscu - w Arłamowie. 

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa jaką jest Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu. – powiedział Michał Kozak, Prezes Hotelu Arłamów.

 - W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. To prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. 

W tym roku impreza odbędzie się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. 

- Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi – dodał Czesław Lang. 

Warto podkreślić, że uczestnicy będą rywalizować tak jak i w poprzednich edycjach na fragmencie trasy, na której ścigają się również zawodowi kolarze. Trasa liczy 80 km, w tym górska premia w Kalwarii Pacławskiej. Suma przewyższeń wynosi 1365 m.

W ramach ORLEN Lang Team Race odbędą się w sumie 3 wyścigi:

  • 30 maja - ORLEN Lang Team Race Białystok
  • 10 sierpnia - ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego
  • 25 września - ORLEN Lang Team Race Bytów

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz