Szybkie wyszukiwanie
Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference
28.04.2021

Otwarcie hoteli 8 maja!

Otwarcie hoteli 8 maja!

No i w końcu się doczekaliśmy -  OTWIERAMY HOTELE 8 MAJA, czyli w przyszłą sobotę. Premier i minister zdrowia poinformowali dzisiaj o tym podczas swojej konferencji prasowej, która rozpoczęła się o godz. 10.15. Na jakich zasadach odbędzie się otwarcie i jakie jeszcze ważne zmiany zajdą od kolejnego tygodnia? Już piszemy!

Od 8 maja, czyli zaraz po majówce, swoją działalność będą mogły wznowić hotele i miejsca noclegowe na terenie całego kraju (czyli nie będziemy mieli tu tzw. regionalizacji obostrzeń, jak to miało miejsce w kwestii innych luzowań wprowadzonych w poniedziałek 26 kwietnia). Oczywiście niektóre obiekty cały czas przyjmowały gości, ale nie oszukujmy się, tych gości nie było zbyt dużo, bo można było przyjmować tylko określone grupy zawodowe, na określonych zasadach, po okazaniu określonych dokumentów. 

Od 8 maja hotele będą mogły przyjmować gości indywidualnych, z kilkoma obostrzeniami:

 • obłożenie hotelu nie większe niż 50 % dostępnych miejsc
 • nieczynna strefa Wellness&SPA
 • nieczynna strefa restauracyjna
 • posiłki podawane bezpośrednio do pokoi na życzenie gościa
 • funkcjonowanie hotelu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa

Ograniczeń jest dużo, ale informacja o otwarciu hoteli zapewne ucieszy hotelarzy, którzy od tygodni czekają na ponowne otwarcie. Mamy nadzieję, że nie będzie już kolejnego zamknięcia branży i z miesiąca na miesiąc będzie coraz lepiej.

A co z gastronomią?

Tu też mamy połowicznie dobrą wiadomość - oczywiście słowo "dobre" może niektórych tutaj rozśmieszyć, bo branża gastronomiczna jest zamknięta najdłużej. Lokale gastronomiczne od 15 maja będą mogą obsługiwać swoich gości w ogródkach przy lokalu, czyli przy stolikach na świeżym powietrzu.

A od 29 maja nastąpi otwarcie lokali gastronomicznych również WEWNĄTRZ! Z obłożeniem do 50 %. Jest to najlepsza informacja od bardzooo dawna.

Jest to więc takie można powiedzieć połowicze luzowanie restrykcji w tej branży.

Jakie jeszcze luzowania będziemy obserwować w maju?

 • Od 1 maja w całym kraju "odmrożona" zostanie część aktywności sportowych - w tym w zamkniętych obiektach sportowych.
 • Od 4 maju otwarte zostaną galerie handlowe, budowlane, meblowe.
 • Od 4 maju otwarte zostaną galerie sztuki i muzea.
 • Od 4 maja będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach.
 • Po przerwie majowej do szkoły wracają dzieci z klas 1-3 w trybie stacjonarnym (uczniowie wyższych klas szkół podstawowych i szkół średnich wrócą do nauki stacjonarnej 29 maja).
 • Od 15 maja można będzie organizować wesela i komunie z limitem 25 osób, ale tylko w plenerze, na świeżym powietrzu. Od 29 maja będzie można organizować również wesela i komunie z limitem 50 osób, ale już wewnątrz.
 • Od 29 maja nastąpi też otwarcie kin i teatrów z obłożeniem do 50 % dostępnych miejsc.
 • Od 29 maja możliwe uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, otwarte solaria - limit 1 osoby na 15m2.

Kolejny krok rząd planuje na 15 maja. - Być może zaproponujemy wtedy brak obowiązku noszenia maseczek na twarzy na zewnątrz - zapowiedział dzisiaj minister zdrowia.POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij