Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
3.01.2011

Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach wystawiony na Allegro

Na portalu aukcyjnym Allegro można kupić za 4 mln zł Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach. Zainteresowanie inwestorów jest spore, jednak na razie brakuje konkretnych ofert kupna.

Pałac powstawał w XVII i XVIII wieku. Obecny właściciel - spółka Silesia kupił go kilka lat temu za zaledwie 311 tys. zł. Do 2012 roku obiekt miał zostać wyremontowany, jednak do tej pory nic w nim nie powstało, a właściciel twierdzi, że nie ma pieniędzy na dokończenie inwestycji.

Zabytkowy Pałac miał stać się luksusowym 5-gwiazdkowym centrum konferencyjno - hotelowym z kompleksem rekreacyjno - sportowym. W tym miejscu miały powstać parkingi, korty tenisowe, a także lądowisko dla helikopterów. Silesia liczy na znalezienie inwestora, który mógłby te plany zrealizować.

Zainteresowanie obiektem jest spore, jednak póki co nie dochodzi do żadnych deklaracji. Budynkiem zainteresowani byli również zagraniczni inwestorzy, np. Rosjanie. Rozmowy kończyły się jednak tylko na wstępnych rozeznaniach.

Problemem dla inwestorów jest okoliczna konkurencja. Niedawno w pobliżu Siemianowic powstały bowiem hotele i centra konferencyjne. Dodatkowo potencjalnych kupców może odstraszać kontrola konserwatora zabytków nad obiektem, a także nieprzychylność urzędów.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij