Pełne wrażeń Mistrzostwa Europy Poduszkowców: Grand Prix Polski 2011!

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 – 31 lipca br. nad Zalewem Zegrzyńskim, Białobrzegi k/Warszawy – Centrum Konferencyjno – Rekreacyjne Promenada.

Ten unikalny i spektakularny event zagośćił u nas po raz pierwszy w 2009 roku.Po raz drugi w naszym kraju, najszybsze poduszkowce Europy rywalizować będą na wodach i plażach Zalewu Zegrzyńskiego. Wyścigi rozegrają się w 5 kategoriach rajdowych, w tym najbardziej widowiskowej Formule 1. Piloci tych maszyn rozpędzają poduszkowce od 0 do 100km/h w niecałe 5 sekund! Prędkość maksymalna to blisko 160 km/h.

Poduszkowce sportowe, podobnie jak turystyczne i wojskowe, unoszą się na poduszce powietrznej powstałej pod kadłubem maszyny. Są to istne bolidy wyścigowe. Niezwykle szybkie i zwinne, pilotowane przez jedną osobę. W zależności od klasy wyścigowej, wyposażone są w jeden lub dwa silniki. Siła niezbędna do podniesienia pojazdu, wytwarzana jest przez wentylator (jeden lub kilka) umieszczony na rufie. W przypadku jednostek dwu silnikowych, jeden silnik odpowiada za siłę napędową (ruch postępowy do przodu), drugi zaś dostarcza powietrze bezpośrednio do fartuchów okalających kadłub.

Tegoroczne Mistrzostwa organizowane są przez Stowarzyszenie Polski Klub Poduszkowców przy wsparciu organizacyjnym Eurohover sp. z o.o. Od kilku lat, dzięki w/w firmie, Polska należy do elitarnej Federacji Europejskiej EHF i Światowej WHF, czyli World (European) Hovercraft Federation.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz