Pięciogwiazdkowce dobrowolnie oddają gwiazdki

Hotel Hilton w Warszawie to drugi obiekt, który dokonał swojej rekategoryzacji. Pierwszym był krakowski hotel Sympozjum. Skąd taki trend wśród hoteli pięciogwiazdkowych? Jest to głównie skutek nowych trendów biznesowych. Klienci biznesowi obcinają wydatki swoich firm, oszczędzając na wyjazdach biznesowych, konferencyjnych. Pracownicy wyjeżdżający w podróże służbowe coraz częściej zatrzymują się w hotelach czterogwiazdkowych i o niższym standardzie. Pięciogwiazdkowe są opcją zbyt ekskluzywną cenowo. Wynika to z niedawnego kryzysu, który odcisnął swe piętno w korporacjach, które obcinają koszty, m.in. wyjazdów służbowych. Taktyka obniżenia kategorii przez Hotel Hilton ma sprzyjać pozyskiwaniu nowych klientów. Głównie tych, których nie stać na skorzystanie z oferty hotelu pięciogwiazdkowego. Teraz będą mieli taką szansę, płacąc jak za hotel czterogwiazdkowy. Natomiast lojalni klienci sieci Hilton nadal będą korzystać z usług hotelu, gdyż marka, jaką hotele wyrobiły sobie na rynku jest dla gości gwarancją wysokiego standardu. Hotele takie jak Sympozjum, czy Hilton swoją pozycję kształtowały przez lata, utwierdzały się w przekonaniu klientów, jako obiekty najlepsze na rynku. W tym czasie zdefiniował one swoje miejsce na rynku, oraz potwierdziły swój status. Obecnie nie jest więc konieczne eksponowanie pięciu gwiazdek, a wręcz mogłoby to przynieść odwrotny skutek - nieufność i lęk, a także psychiczną barierę przed korzystaniem z usług hoteli najwyższej kategorii. W obecnej sytuacji, jak twierdzą eksperci, zasadnym wydaje się obniżenie kategorii w obecnej sytuacji na rynku turystycznym i hotelarskim. Takie rozwiązania na świecie stały się popularne już dawno. Wiele hoteli należących do grupy Starwood Hotels and Resorts, m.in. marki Sheraton, Westin, Le Meridien czy St. Regis zdecydowało się obniżyć kategorię, dopóki sytuacja w branży nie ulegnie poprawie. Często rekategoryzacja prowadziła tam do rezygnacja z niektórych usług luksusowych, jak np. darmowych drinków, czy 24-godzinnej obsługi. Miało to być jednak tylko rozwiązanie tymczasowe. Rezygnację z gwiazdki planowano również w przypadku warszawskiego Sheratona. Po dokładnej zbadaniu sytuacji analitycy doszli do wniosku, że w niedalekiej przyszłości stanie się to dla hotelu nieopłacalne. Głównym powodem przemawiającym za utrzymaniem pięciu gwiazdek, były wydarzenia, które już niebawem będą miały miejsce - prezydencja w Unii Europejskiej, czy Euro 2012. Ministerstwo Sportu i Turystyki w Polsce podaje dane o ilości obiektów pięciogwiazdkowych w Polsce. Obecnie jest to 11 hoteli zlokalizowanych tylko w Krakowie i dziewięć w Warszawie. Łącznie w skali kraju funkcjonuje 46 tego typu obiektów.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!
Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!

Arche Nałęczów to miejsce, które oferuje nie tylko doskonałe warunki do organizacji wydarzeń, ale także niezapomniane wrażenia z pobytu. To miejsce z duszą i sercem, gdzie historia splata się z nowoczesnością, tworząc idealne warunki do pracy, relaksu i zabawy.

Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy nad morzem - poznaj Linea Mare z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Eleganckie sale konferencyjne, profesjonalna obsługa i bogate możliwości rekreacyjne sprawiają, że każde wydarzenie staje się niezapomnianym doświadczeniem. Zaplanuj swój pobyt w Linea Mare i połącz pracę z przyjemnością!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz