Pierwszy condohotel w Słupsku

Rynek nieruchomości oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań inwestycyjnych. Jednym z nich jest osiąganie dochodów z najmu pokoju hotelowego. Jak wynika z analizy firmy Home Broker, rentowność takiej inwestycji może być nawet trzy razy większa niż stopa zwrotu z przeciętnej lokaty bankowej.

Inwestycja polega na kupnie prawa własności do apartamentu w hotelu. Kupując lokal nabywca staje się jego właścicielem i zostaje wpisany w odrębnej księdze wieczystej, a operator hotelu podpisuje z nabywcą wieloletnią umowę najmu.

Wynagrodzenie za wynajem może być stałe, zmienne lub stanowi połączenie tych dwóch form, np. gdy operator gwarantuje dochód z najmu przez kilka pierwszych lat, a później jest on uzależniony od obłożenia miejsc w hotelu.

Według analizy firmy Home Broker dochód z takiej inwestycji jest stosunkowo wysoki – stopa zwrotu wynosi między 7 a 10% brutto, czyli 6,41 – 9,15 % netto. Dodatkową korzyścią z inwestycji w Condohotel” lub "aparthotel” jest to, iż inwestor może liczyć na wzrost wartości lokalu w długim terminie. Korzystna jest ponadto nowa forma opodatkowania – w formie ryczałtu od przychodów w wysokości 8,5%.

Dużym minusem tej inwestycji jest niewielka liczba takich nieruchomości w Polsce umożliwiająca w ten sposób lokowanie pieniędzy ( w Polsce powstały i powstają w Ostródzie, Kołobrzegu i Władysławowie).
Pierwszy condohotel w Słupsku rozpocznie swoje funkcjonowanie jeszcze w tym roku.

Znajduje się w jednej z ciekawszych dzielnic miasta, tuż przy lasku północnym, w budynku po dawnym spichlerzu. Dysponować będzie kilkunastoma pokojami. W ofercie sprzedaży condohotelu pozostały jeszcze apartamenty trzypokojowe o powierzchni do 75 m2.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!
Nowoczesny hotel na konferencje w Ustce - Cristal Baltic Apart Hotel!

Elegancki Cristal Baltic Apart Hotel w Ustce oferuje idealne warunki do organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Przestronne apartamenty, restauracja My Thai, nowoczesne sale konferencyjne z widokiem na morze oraz bogata oferta atrakcji zapewniają niezapomniane wrażenia i komfort nad Bałtykiem.

Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace
Wyjątkowe miejsce na event 100 kilometrów od Warszawy - Parisel Palace

Odkryj Parisel Palace – eleganckie centrum konferencyjno-wypoczynkowe w malowniczych Klimkach pod Łukowem. Idealne miejsce na prestiżowe wydarzenia biznesowe z nowoczesnymi salami, komfortowymi noclegami i wykwintną kuchnią.

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz