Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
16.11.2018

Po raz kolejny rusza Akcja Charytatywna ELFY. Tym razem SBE będzie wspierać podopiecznych z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Po raz kolejny rusza Akcja Charytatywna ELFY. Tym razem SBE będzie wspierać podopiecznych z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Stowarzyszenie Branży Eventowej pragnie wziąć pod swoje skrzydła dwie rodziny z dwoma małymi dziewczynkami. W ramach Akcji Charytatywnej ELFY zbierane będą rzeczy ze sporządzonej dla nich listy. Dary można dostarczać do 4 grudnia do Global Expo. Planowany zakup najlepiej zgłosić na adres [email protected], aby przedmioty się nie powielały i można było zaspokoić wszystkie potrzeby rodzin.

Fundacja Przyszłość Dla Dzieci od 2002 roku finansuje badania, zabiegi, operacje, leki i pobyty w placówkach leczniczych dla 350 swoich podopiecznych. Ich celem jest sprawienie, aby dzieci mogły planować i myśleć o przyszłości w radosnych kolorach. Dzięki pracy i zaangażowaniu niektóre z nich mogły postawić pierwszy krok w życiu lub usłyszeć głos swoich rodziców. Wciąż jednak wiele pociech czeka na swoją drugą szansę.

Wśród nich jest Alicja, która urodziła się niewykształconymi nóżkami. Z tego powodu jej mama była zmuszona zrezygnować z pracy, aby móc się nią zająć. Początkowo rodzice wozili dziewczynkę w spacerówce, a obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Alicja walczy każdego dnia. Posiada marzenia jak każda dziewczynka, a wśród nich znajduje się kilka rzeczy:
- błękitny, pluszowy delfin,

- koń na biegunach,

- bajki do czytania,

- duży plastikowy samochód (,,jeździk”), w którym rodzice mogliby ją wozić.

Są to proste przedmioty, lecz dla dziecka każde z nich posiada ogromną moc i może zapewnić szczery uśmiech na twarzy. Rodzina Alicji potrzebuje natomiast pralki automatycznej oraz chemii gospodarczej i kosmetycznej niezbędnej na co dzień.

Maja żyje tylko ze swoją mamą, a także z uciążliwym torbielem szyszynki, astmą oraz szeregiem przykrych zaburzeń. Walka o zdrowie ślicznej 3-latki jest codziennością, a rehabilitacja niezbędnym elementem dnia już od pierwszych miesięcy jej życia. Maja potrzebuje:

- ubrań i obuwia, a dokładniej: kurtki, spodni, legginsów, bluzeczki, koszulki.

Maja bardzo chciałaby mieć szlafrok z kapturem i bieliznę z motywem Świnki Peppy. Jej wzrost to 110 cm. Rozmiar stopy wynosi 26;

- mleko Bebiko - 4 lub 5 są jedynymi które Maja toleruje z uwagi na silną alergię;

- proszek do prania Bryza i płyn do płukania Lenor, najlepiej niebieski;

- okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV;

- kolorowe ręczniki kąpielowe.

Maja posiada swoje marzenia, które możemy spełnić. Chciałaby mieć:

- kolorowe klocki, z których mogłaby budować dom;

- puzzle z ,,Maszą i Niedźwiedziem”;

Dziewczynka chciałaby dostać także jajko niespodziankę.

Spotkanie podsumowujące Akcje ELFY odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18.00 w Global Expo przy ulicy Modlińskiej 6d. W programie znajdują się występy Agencji Jak z Bajki. Artystki wystawią Kopciuszka. Główną rolę zagra finalistka programu Mam Talent, Daria Kowolik. Rolę Belli zagra Agata Sadowska, artystka popowo-soulowa, która niedawno zadebiutowała z pierwszą płytą. Podczas spotkania wystąpi również Galitsyna Art Group oraz grupa taneczna Atelie. W programie uwzględniono warsztaty z Śmiechoterapii. Konferansjerem wydarzenia będzie Krzysztof Łobodziński.  


Sprawdź akcję ELFY

Udostępnij Akcję ELFY na Facebooku


INFORMACJA PRASOWA 


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij