Polska dołącza do 5 proc. państw na świecie z zakazem działalności hoteli

Polska dołącza do 5 proc. państw na świecie z zakazem działalności hoteli

Wprowadzenie przez polskie władze ścisłego lockdownu, obejmującego także zamknięcie hoteli, stawia nasz kraj w gronie zaledwie 8 PAŃSTW ŚWIATA z najsurowszymi restrykcjami. Czy to jedyna droga?

Hotelarz przeanalizował obostrzenia funkcjonujące w 171 największych państwach na całym świecie, aby sprawdzić, jak poszczególne kraje podchodzą do kwestii obostrzeń w funkcjonowaniu hoteli i restauracji. Z analizy wynika, że w zdecydowanej większości państw działalność ta jest dozwolona i nie wpływa to na ich bieżącą sytuację pandemiczną.

Prym we wprowadzaniu restrykcji zdecydowanie wiedzie Europa i aż 6 z 8 państw z zakazem działalności hoteli znajduje się na naszym kontynencie. Poza Europą hotele pozostają zamknięte jedynie w Erytrei i Bhutanie. Tym samym nasz kontynent pozbawia się swojego gigantycznego waloru i gałęzi gospodarki odpowiadającej według Światowej Rady Podróży i Turystyki za ponad 10 proc. PKB Unii Europejskiej.


Pozostałe 163 państwa świata pozostawiają hotele otwarte, bądź zezwalają na ich funkcjonowanie z wymienionymi poniżej obostrzeniami. Polska po ogłoszonej wczoraj decyzji o zamknięciu hoteli dołączyła do państw z najsurowszymi restrykcjami zarówno na świecie, jak i w samej UE.

Podobnie rzecz ma się z restauracjami. W większości państw świata świadczyć mogą one świadczyć usługi wszystkim gościom, bądź otwarte są w reżimie sanitarnym dotyczącym dostępności.

Co bardzo istotne, decyzja o funkcjonowaniu hoteli w większości państw jest niezależna od aktualnej sytuacji pandemicznej i nie wpływa na skalę zachorowań. Hotele w USA pozostawały otwarte także podczas kilkukrotnych peaków nowych zachorowań, są otwarte także obecnie, kiedy zachorowań jest wyraźnie mniej, co może sugerować, że ich zamknięcie nie ma istotnego wpływu na rozwój pandemii.

TUTAJ znajdziesz rozpiskę 171 krajów. Obejmuje ona wszystkie największe państwa posiadające centralny ośrodek władzy. Sprawdź, w których krajach hotele i restauracje działają, w których jest ograniczona ich działalność, a w których są zamknięte.

Wśród "czerwonych" państw są: Polska, Austria, Belgia, Bhutan, Cypr, Erytrea, Słowacja, Wielka Brytania.

ŹRÓDŁO: HOTELARZ

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz