Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
22.12.2021

Polski Bon Turystyczny - do kiedy ważny? Do 30 września!

Polski Bon Turystyczny - do kiedy ważny? Do 30 września!

Na początku listopada informowaliśmy Was o projekcie ustawy, który zakładał przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego (Ważność bonu turystycznego przedłużona o pół roku?).  Dziś już wiemy, że nowe postanowienia wejdą w życie, ponieważ prezydent 20 grudnia podpisał nowelę ustawy.

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Pewnie część z Was zadaje sobie to pytanie. Już śpieszymy z odpowiedzią! Wcześniejszy zapis mówił o tym, że termin ważności Polskiego Bonu Turystycznego upływa 31 marca 2022 roku. Na wykorzystanie bonu polskie rodziny teraz mają o pół roku więcej - do 30 września 2022 r. 

Ile zostało jeszcze do wykorzystania w puli Polskiego Bonu Turystycznego?

Do tej pory z benefitu skorzystało ponad 5 z 7 milionów dzieci. Bon wynosi 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności otrzymują dodatkowe 500 zł do podstawowej wartości bonu. 

W puli do wykorzystania zostały jeszcze 2 miliardy złotych. Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub atrakcje turystyczne. Miała być to pomoc nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale przede wszystkim pomoc dla branży turystycznej - miało to skłonić ludzi do podróżowania i korzystania z usług hotelarskich. 

Dlaczego przedłużono ważność Polskiego Bonu Turystycznego?

Andrzej Gut-Mostowy (sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, inicjator programu Polski Bon Turystyczny) tłumaczył, że z powodu przedłużającego się lockdownu i obaw o swoje zdrowie w tych niepewnych czasach  nie wszyscy mieli okazję skorzystać z bonu. W budżecie na realizację tego projektu zabezpieczono środki w kwocie 4 miliardów złotych i muszą one zostać spożytkowane. Ważność bonu została wydłużona o sezon wakacyjny, więc na pewno wiele rodzin jeszcze skorzysta ze swoich benefitów. 

Osoby, które jeszcze nie wykorzystały swoich świadczeń, mogą zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i aktywować swój bon. 

Polski Bon Turystyczny ma formę 16-cyfrowego unikalnego kodu, którego nie można wymienić na pieniądze. Należy go podać przy rezerwacji pobytu w hotelu lub przy korzystaniu z innej atrakcji turystycznej. 

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij