Polski przemysł spotkań rośnie w siłę

Polski przemysł spotkań rośnie w siłę

Z najnowszego Raportu Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w Polsce sporządzonego przez Poland Convention Bureau i Polską Organizację Turystyczną wynika, że w 2015 roku odbyło się 33 980 spotkań biznesowych, w których wzięło udział prawie ponad 6,9 mln osób. To niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Najliczniejszą grupę spotkań stanowiły konferencje i kongresy, których w 2015 roku w Polsce odbyło się ponad 15 tys. Następne pozycje zajęły wydarzenia korporacyjne, motywacyjne i targi. Podobnie jak w poprzednich latach, najwięcej eventów odbywało się w okresie późnojesiennym, a najmniej w styczniu i w lutym. Wydarzenia organizowane tylko w listopadzie i w grudniu zgromadziły niemal 4 mln osób, czyli ponad połowę uczestników wszystkich spotkań z całego roku 2015.

Raport pokazuje, że przemysł spotkań w Polsce to także istotna gałąź gospodarki. W minionym roku uczestnicy wszelkiego rodzaju eventów wykupili łącznie niemal 14 mln noclegów, wydając przy tym średnio 340,7 zł za osobę. Na usługi kulturalno-rekreacyjne towarzyszące wyjazdom przeznaczono 122,8 mln zł (15,3 zł/os), a wartość usług gastronomicznych wyniosła ponad 1 mld zł (150,5 zł/os). Całkowity wkład branży eventowej w Polską gospodarkę to ponad 1,5 mld zł i utworzenie 30 312 miejsc pracy.

INFORMACJA PRASOWA


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz