Pomysły na hotelowe wnętrza na Targach WorldHotel

Pomysły na hotelowe wnętrza na Targach WorldHotel

Aranżacja wnętrz hotelowych to obszar, któremu poświęcone będzie wiele uwagi na 9. Międzynarodowych Targach Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Poza Strefą Designu OMII.pl, w której będzie można zobaczyć przykłady konkretnych rozwiązań, trzeciego dnia targów, tj. 14 października, zostanie zorganizowane seminarium na ten temat. Targi odbędą się w dniach 12-14 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Wyposażenie wnętrz oraz odpowiednia aranżacja to elementy, które decydują o wrażeniach gości, ich decyzji o ponownym skorzystaniu z usług obiektu oraz polecaniu go dalej. Inne rozwiązania powinny być stosowane w hotelach nastawionych na gości biznesowych, a inne w tych, które przyjmują klientów podróżujących dla przyjemności. Agata Słoma, architektka, ekspertka projektowania wnętrz i właścicielka studia projektowego OMII.pl, podczas seminarium opowie jak wybrać najlepsze rozwiązania. Projektantka jest jednocześnie autorką pokazowej Strefy Designu zaaranżowanej na Targach WorldHotel.

Modelowy hotel
Strefa Designu to przestrzeń, która będzie inspirować do poszukiwania pomysłów na wyposażenie własnego hotelu. Znajdą się tam przykładowe rozwiązania, które można wykorzystać w pokoju, części wypoczynkowej oraz łazience. Klientom branżowym zostaną zaprezentowane łatwe do utrzymania w czystości meble, specjalne wykładziny odporne na brud, zasłony poprawiające akustykę w pomieszczeniu czy oświetlenie. Nie zabraknie dodatków, które wpływają na niepowtarzalny klimat wnętrza. Agata Słoma zapewnia, że zostaną pokazane tylko wysokiej jakości i godne polecenia rozwiązania.

Porozmawiajmy o wnętrzach
Seminarium pt. „Design w hotelu, czyli jak zrobić dobre wrażenie wydając niewiele!” skierowane jest do właścicieli i zarządzających obiektami noclegowymi oraz inwestorów, którzy planują rozpoczęcie działalności na tym rynku. Wśród poruszanych tematów będą takie zagadnienia jak: sposób urządzenia pokoju dla biznesowego oraz indywidualnego gościa, aktualne trendy w wyposażaniu, sposoby uzyskania dużej zmiany niewielkim kosztem czy wpływ designu na postrzeganie marki hotelu. Architektka zaprezentuje również inspirujące przykłady z zagranicy.  

Według Agaty Słomy w aranżowaniu wnętrza kluczowe jest określenie kto jest klientem hotelu. – Zaletą hotelu biznesowego jest powtarzalność, która daje gościowi poczucie spokoju i komfortu. Innych wrażeń poszukują osoby podróżujące dla przyjemności. W tym przypadku warto postawić na oryginalność, bo takie wnętrza zostaną zapamiętane na dłużej, a wymagający klienci docenią dbałość o szczegóły – dodaje. Ekspertka podkreśla, że przy wyborze wyposażenia trzeba wziąć pod uwagę trzy elementy: trwałość, łatwość utrzymania w czystości oraz odporność na działanie ognia. – Podłogi, tapety i meble są w hotelu używane znacznie intensywniej niż w domu, warto o tym pamiętać poszukując produktów. Na spotkaniu będziemy mówić o praktycznych aspektach, m.in. również o tych elementach, których wymiana spowoduje spektakularny efekt, jak np. baterie łazienkowe czy podłoga – zachęca Agata Słoma. Architektka podkreśla też znaczenie konsekwencji w urządzaniu wnętrz, aby spójny styl pokoi i części wspólnych hotelu sprawił, że goście poczują się jak w domu.

Seminarium jest bezpłatne i odbędzie się 14 października w sali C na I piętrze Centrum MT Polska w godzinach 10.30-13.00.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz