Powodzi nie było, a strach pozostał

W górskich kurortach na Dolnym Śląsku właściciele hoteli i pensjonatów liczą starty po powodzi, której nie było. Choć woda nie zalała tych miejscowości, branża turystyczna traci wskutek paniki i strachu jaki ogarnął polskich i zagranicznych turystów. Hotelarze szacują, że liczba gości w lipcu będzie niższa o 20-30 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Ludzie dzwonią i odwołują rezerwacje. Interesuje ich głównie, jaka jest pogoda i nie dowierzają, gdy słyszą, że nas nie zalało. Podobna sytuacja ma miejsce w sąsiednim Karpaczu. Hotelarze opowiadają, iż było tyle zapytań odnoszących się do tego, czy miejscowość faktycznie nie została zalana, że konieczne było wydanie specjalnego oświadczenia.

Na stronie internetowej i w komunikatach rozsyłanych pocztą elektroniczną władze zapewniają, że powodzi w Karpaczu nie było. Trzeba jednak zaznaczyć, że na popowodziowej panice tracą nie tylko hotelarze. Jeleniogórski PKS odwoływał przejazdy z młodzieżą, ponieważ szkoły rezygnowały z wycieczek uczniów w góry.

Przedstawiciele branży oraz organizacje turystyczne takie jak: Polska Organizacja Turystyczna lub jej dolnośląski odpowiednik, powinny postarać się by w mediach pojawiły się informacje wyjaśniające, że w regionach turystycznych, w których powodzi nie było, nie ma jakichkolwiek zniszczeń.

Sytuację za to wykorzystują nasi sąsiedzi. Zagraniczne stacje telewizyjne pokazują zalane domy, tragedię mieszkańców. Przy tym nikt nie wspomina, że powódź dotyczy tylko niewielkiego obszaru.

Źródło: e – hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz