Praktycy public relations debatują w Rzeszowie

Praktycy public relations debatują w Rzeszowie

Pierwszy dzień Kongresu Profesjonalistów Public Relations, największej konferencji branży PR, już za nami. Wczoraj swoją premierę miała książka Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce.

Tematem przewodnim dwudniowego Kongresu Profesjonalistów Public Relations są relacje z mediami i promocja wydarzeń. Wśród prelegentów znalazło się wielu praktyków PR -właściciele agencji, doświadczeni specjaliści i eksperci z zakresu komunikacji. Tegoroczny Kongres jest wyjątkowy przynajmniej z kilku powodów. Podczas pierwszego dnia konferencji swoją premierę miała książka Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce.

Jest to pierwsza pozycja opisująca historię branży PR w naszym kraju. Zawiera 26 rozdziałów napisanych przez osoby tworzące to ćwierćwiecze. Książka opisuje początki, etapy powstawania organizacji branżowych, tworzenia zasad etycznych, szkolnictwa PR czy rozwoju poszczególnych gałęzi polskiego public relations – mówi dr Dariusz Tworzydło, prezes zarządu agencji Exacto, współautor książki.

Pod koniec pierwszego dnia odbyła się debata z udziałem ekspertów - autorów wspomnianej wcześniej książki. Udział wzięli w niej m.in. były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, prezes jednej z pierwszych agencji PR w Polsce, First PR, Piotr Czarnowski i Konrad Ciesiołkiewicz z Orange Polska oraz Filip Szatanik z TAURON Arena Kraków i prof. Jerzy Olędzki, wykładowca akademicki. To ćwierćwiecze PR w Polsce pokazuje, że nie mamy się czego wstydzić. PR u nas powstał nie z potrzeby władz, tylko z potrzeby samego środowiska. Tak samo było w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodniej demokracji. Nowy system, który zrodził się po 1989 roku, umożliwił szybki rozwój tej branży, bo bez wolności wypowiedzi PR nie ma możliwości zaistnieć. Polscy specjaliści mają bardzo dużo doświadczeń i są profesjonalni – przekonuje prof. Olędzki.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz