Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
22.04.2016

Praktycy public relations debatują w Rzeszowie

Praktycy public relations debatują w Rzeszowie

Pierwszy dzień Kongresu Profesjonalistów Public Relations, największej konferencji branży PR, już za nami. Wczoraj swoją premierę miała książka Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce.

Tematem przewodnim dwudniowego Kongresu Profesjonalistów Public Relations są relacje z mediami i promocja wydarzeń. Wśród prelegentów znalazło się wielu praktyków PR -właściciele agencji, doświadczeni specjaliści i eksperci z zakresu komunikacji. Tegoroczny Kongres jest wyjątkowy przynajmniej z kilku powodów. Podczas pierwszego dnia konferencji swoją premierę miała książka Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce.

Jest to pierwsza pozycja opisująca historię branży PR w naszym kraju. Zawiera 26 rozdziałów napisanych przez osoby tworzące to ćwierćwiecze. Książka opisuje początki, etapy powstawania organizacji branżowych, tworzenia zasad etycznych, szkolnictwa PR czy rozwoju poszczególnych gałęzi polskiego public relations – mówi dr Dariusz Tworzydło, prezes zarządu agencji Exacto, współautor książki.

Pod koniec pierwszego dnia odbyła się debata z udziałem ekspertów - autorów wspomnianej wcześniej książki. Udział wzięli w niej m.in. były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, prezes jednej z pierwszych agencji PR w Polsce, First PR, Piotr Czarnowski i Konrad Ciesiołkiewicz z Orange Polska oraz Filip Szatanik z TAURON Arena Kraków i prof. Jerzy Olędzki, wykładowca akademicki. To ćwierćwiecze PR w Polsce pokazuje, że nie mamy się czego wstydzić. PR u nas powstał nie z potrzeby władz, tylko z potrzeby samego środowiska. Tak samo było w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodniej demokracji. Nowy system, który zrodził się po 1989 roku, umożliwił szybki rozwój tej branży, bo bez wolności wypowiedzi PR nie ma możliwości zaistnieć. Polscy specjaliści mają bardzo dużo doświadczeń i są profesjonalni – przekonuje prof. Olędzki.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij