Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
27.06.2017

Przygotowania do 5. Targów Dziedzictwo

Przygotowania do 5. Targów Dziedzictwo

W dniach 7-9 listopada odbędzie się już 5. edycja Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Wydarzenie będzie miało miejsce w Warszawie i towarzyszyć mu będą rozmaite panele merytoryczne.

Wystawcami będą osoby i firmy z Polski i z zagranicy. Ich oferta obejmie kompleksowe rozwiązania służące ochronie dorobku narodowego. Podczas paneli merytorycznych będzie można znaleźć inspirację do działań podejmowanych podczas 2018 roku ustanowionego Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.

Targi Dziedzictwo to jedyna impreza w Polsce, która skupia w jednym miejscu bibliotekarzy, archiwistów, muzealników i konserwatorów zabytków. Atmosfera wydarzenia sprzyja  wymianie poglądów i doświadczeń, a jego rangę podkreśla obecność przedstawicieli instytucji państwowych.

Gospodarzem eventu jest firma MT Targi Polska. Do Partnerów należą m.in. Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Polski Komitetet Błękitnej Tarczy, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Starożytników, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz firma Archaios.

Kwestie bezpieczeństwa dziedzictwa narodowego od lat poruszane są podczas Targów Dziedzictwo. Wydarzenie będzie doskonałą areną do rozmowy o bezpieczeństwie, tym bardziej, że odbywa się zaledwie dwa miesiące przed początkiem Europejskiego Roku Dziedzictwa Narodowego.

Tradycyjnie program merytoryczny targów będzie składał się z dwóch części: „Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich - teoria a praktyka” oraz „Ochrony zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych”, składających się z licznych wykładów, warsztatów i prezentacji. Poprowadzą je przedstawiciele instytucji państwowych, ośrodków akademickich, branżowych stowarzyszeń, a także konserwatorzy zabytków.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.targidziedzictwo.pl.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij