Przygotowania do 5. Targów Dziedzictwo

Przygotowania do 5. Targów Dziedzictwo

W dniach 7-9 listopada odbędzie się już 5. edycja Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Wydarzenie będzie miało miejsce w Warszawie i towarzyszyć mu będą rozmaite panele merytoryczne.

Wystawcami będą osoby i firmy z Polski i z zagranicy. Ich oferta obejmie kompleksowe rozwiązania służące ochronie dorobku narodowego. Podczas paneli merytorycznych będzie można znaleźć inspirację do działań podejmowanych podczas 2018 roku ustanowionego Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.

Targi Dziedzictwo to jedyna impreza w Polsce, która skupia w jednym miejscu bibliotekarzy, archiwistów, muzealników i konserwatorów zabytków. Atmosfera wydarzenia sprzyja  wymianie poglądów i doświadczeń, a jego rangę podkreśla obecność przedstawicieli instytucji państwowych.

Gospodarzem eventu jest firma MT Targi Polska. Do Partnerów należą m.in. Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Polski Komitetet Błękitnej Tarczy, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Starożytników, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz firma Archaios.

Kwestie bezpieczeństwa dziedzictwa narodowego od lat poruszane są podczas Targów Dziedzictwo. Wydarzenie będzie doskonałą areną do rozmowy o bezpieczeństwie, tym bardziej, że odbywa się zaledwie dwa miesiące przed początkiem Europejskiego Roku Dziedzictwa Narodowego.

Tradycyjnie program merytoryczny targów będzie składał się z dwóch części: „Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich - teoria a praktyka” oraz „Ochrony zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych”, składających się z licznych wykładów, warsztatów i prezentacji. Poprowadzą je przedstawiciele instytucji państwowych, ośrodków akademickich, branżowych stowarzyszeń, a także konserwatorzy zabytków.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.targidziedzictwo.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz