Relacja z Mistrzostw Świata Poduszkowców 2010

Niedawno odbyły się Mistrzostwa Świata w lotach poduszkowcem w Wielkiej Brytanii.
Polski Klub Poduszkowców wystawił TEAMPOLAND w składzie Paweł Rogowski (Formula 1), Jakub Furmański(Formula 50) oraz Maciej Uchman (Formula Novice/ Formula S)

W środę Maciej Uchman uległ wypadkowi podczas sesji treningowej w wyniku którego mocno uszkodził poduszkowiec i trafił do służb medycznych, na szczęście nie odniósł poważniejszej kontuzji. Poduszkowiec został naprawiony na czwartek tak więc Polski zespół stracił jeden start w EnduRace, ale udało się wystartować w pozostałych dwóch. Ostatecznie Maciej Uchman wycofał się po EnduRace ze startów w FS ze względu na kontuzje .
Jakub Furmański po wyścigach EnduRace startuje w Formule50, ale uszkodzenia w poduszkowcu nie pozwalają na dobre rezultaty jednak zdobywa cenne doświadczenie.

Od czwartku na torze pojawił się Paweł Rogowski ze swoim nowym poduszkowcem w Formule1. To niesamowita klasa, moc silników przekracza 150KM a przyspieszenia do 100km/h to niecałe 6sek. Prawdziwe potwory dla których żadna nawierzchnia nie jest straszna. Już pierwsze próby czasowe Pawła pokazały że pomimo jest to jego pierwszy występ w tej klasie to może nawiązać walkę ze sporą częścią zawodników. Ostatecznie w kwalifikacjach zajmuje 9 miejsce. W wyścigach jest jeszcze lepiej zajmuje kolejno 8, 7, 7, 8 miejsce co po dwóch dniach startów daje mu 8-smą pozycję i stratę 1 punktu do 7-mej pozycji i 2-óch d 6-tej. W niedzielę ze względów na zbyt silny wiatr nie odbywa się ostatni wyścig Formuły 1. Wynika z tego, że mistrzem świata zostaje Michele Scanavino - to jego 3. tytuł Mistrza Świata! Polak Paweł Rogowski plasuje się ostatecznie na 8. miejscu, co podkreślmy jeszcze raz jest wynikiem historycznym :) Ze względu na środowy incydent Macieja Uchmana poduszkowiec służący zarówno w Endurace jak i Formule 50 nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z innymi zawodnikami. Ostatecznie uplasował się na 22. miejscu, Maciej Uchman ze względu na kontuzje wycofał się z zawodów.

Przesyłam również kilka zdjęć z zawodów, jest materiału więcej, lecz ekipa dopiero wraca do kraju, także do końca tygodnia będzie obrobiony. Proszę o sygnał, czy ta info zainteresowała Państwa i jest szansa na publikacje Szanowni Państwo miło nam poinformowac Państwa, że również w tym roku Polska załoga reprezentuje nasz kraj w Mistrzostwach Świata Podszkowców.

Więcej na: powersport.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz