Relacja z Mistrzostw Świata Poduszkowców 2010

Niedawno odbyły się Mistrzostwa Świata w lotach poduszkowcem w Wielkiej Brytanii.
Polski Klub Poduszkowców wystawił TEAMPOLAND w składzie Paweł Rogowski (Formula 1), Jakub Furmański(Formula 50) oraz Maciej Uchman (Formula Novice/ Formula S)

W środę Maciej Uchman uległ wypadkowi podczas sesji treningowej w wyniku którego mocno uszkodził poduszkowiec i trafił do służb medycznych, na szczęście nie odniósł poważniejszej kontuzji. Poduszkowiec został naprawiony na czwartek tak więc Polski zespół stracił jeden start w EnduRace, ale udało się wystartować w pozostałych dwóch. Ostatecznie Maciej Uchman wycofał się po EnduRace ze startów w FS ze względu na kontuzje .
Jakub Furmański po wyścigach EnduRace startuje w Formule50, ale uszkodzenia w poduszkowcu nie pozwalają na dobre rezultaty jednak zdobywa cenne doświadczenie.

Od czwartku na torze pojawił się Paweł Rogowski ze swoim nowym poduszkowcem w Formule1. To niesamowita klasa, moc silników przekracza 150KM a przyspieszenia do 100km/h to niecałe 6sek. Prawdziwe potwory dla których żadna nawierzchnia nie jest straszna. Już pierwsze próby czasowe Pawła pokazały że pomimo jest to jego pierwszy występ w tej klasie to może nawiązać walkę ze sporą częścią zawodników. Ostatecznie w kwalifikacjach zajmuje 9 miejsce. W wyścigach jest jeszcze lepiej zajmuje kolejno 8, 7, 7, 8 miejsce co po dwóch dniach startów daje mu 8-smą pozycję i stratę 1 punktu do 7-mej pozycji i 2-óch d 6-tej. W niedzielę ze względów na zbyt silny wiatr nie odbywa się ostatni wyścig Formuły 1. Wynika z tego, że mistrzem świata zostaje Michele Scanavino - to jego 3. tytuł Mistrza Świata! Polak Paweł Rogowski plasuje się ostatecznie na 8. miejscu, co podkreślmy jeszcze raz jest wynikiem historycznym :) Ze względu na środowy incydent Macieja Uchmana poduszkowiec służący zarówno w Endurace jak i Formule 50 nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z innymi zawodnikami. Ostatecznie uplasował się na 22. miejscu, Maciej Uchman ze względu na kontuzje wycofał się z zawodów.

Przesyłam również kilka zdjęć z zawodów, jest materiału więcej, lecz ekipa dopiero wraca do kraju, także do końca tygodnia będzie obrobiony. Proszę o sygnał, czy ta info zainteresowała Państwa i jest szansa na publikacje Szanowni Państwo miło nam poinformowac Państwa, że również w tym roku Polska załoga reprezentuje nasz kraj w Mistrzostwach Świata Podszkowców.

Więcej na: powersport.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum