Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
13.03.2013

Rozpoczyna się Kongres Profesjonalistów IT

Rzeszów to miasto określane mianem stolicy innowacji. Dzisiaj spotykają się tutaj ludzie z całej Polski, którzy innowacje technologiczne tworzą i wykorzystują na co dzień. Mowa o prelegentach i uczestnikach Kongresu Profesjonalistów IT. To niecodzienne wydarzenie zgromadzi w Hotelu Rzeszów ponad 270 osób, a tematem przewodnim dyskusji będą: Innowacyjne technologie komunikacyjne i informatyczne.

Czujemy, że w Polsce brakuje wydarzeń skierowanych do osób zawodowo zajmujących się szeroko pojętą informatyką. Zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy jest duże między innymi dlatego, że rynek IT bezustannie się zmienia. Stale tworzone są nowe produkty, opracowywane są bardziej efektywne sposoby zarządzania. Stąd pomysł na zorganizowanie takiej konferencji - wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

Informatyka to jeden z głównych kierunków rozwoju Rzeszowa. Jestem bardzo dumny, że w Rzeszowie doskonale rozwija się Klaster IT zrzeszający firmy informatyczne z regionu. Jest mi niezmiernie miło, że specjaliści i sympatycy z dziedziny informatyki spotkają się w Rzeszowie na Kongresie Profesjonalistów IT - mówi Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

W Rzeszowie o nowoczesnych technologiach informatycznych
Podczas dzisiejszego wydarzenia będzie można usłyszeć o nowych trendach, perspektywach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed branżą ICT. Podejmowane będą między innymi zagadnienia dotyczące platform e-learningowych, zarządzania projektami IT, systemów wideokonferencyjnych, systemów B2B & e-commerce oraz eksportu polskich rozwiązań ITC. Wszystko po to, by zastanowić się jak podnosić efektywność i przyspieszać dynamikę rozwoju firm.

Wiemy jak ważna jest wysoka dbałość o jakość wdrażanych rozwiązań, szczególnie w obecnym, wysoce konkurencyjnym świecie biznesu. Dlatego chcemy, by osoby odpowiedzialne za informatyzację organizacji, stojąc przed koniecznością wyboru, znały wszelkie najnowsze rozwiązania i mogły podejmować decyzje w oparciu o posiadaną przez siebie aktualną oraz rzetelną wiedzę. Poruszymy także zagadnienia dotyczące klasteringu, zadając pytanie, czy kooperacja firm działających w tym samym sektorze gospodarki może przynieść korzyści dla nich i ich klientów - dodaje Wojciech Materna.

Poza możliwością poznania nowości z branży IT, udział w wydarzeniu to także okazja do nawiązania kontaktu z osobami, które tworzą oprogramowania, nowoczesne systemy, rozwiązania i chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Organizatorami Kongresu Profesjonalistów IT są: Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, natomiast współorganizatorami: VEGACOM Sp. j., Ideo Sp. z o.o., BMM Sp. z o.o., Exacto Sp. z o.o. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Rzeszowski, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Program oraz szczegółowe informacje na temat Kongresu Profesjonalistów IT: http://www.kongresprofesjonalistowit.pl

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: n[email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij