Rozwijaj firmę szkoląc pracownikówW obliczu niezwykle szybkich zmian gospodarczych, przeobrażeń technologicznych, informatycznych, rosnących oczekiwań klientów, firmy zmuszane są do ciągłej walki o wzmocnienie swojej pozycji na rynku. Rozwój firm warunkowany jest potencjałem zaangażowanych zasobów ludzkich, co potwierdzają liczne wyniki badań.

Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników firmy to inwestycja gwarantująca wymierne korzyści finansowe. Autorskie szkolenia wzmagają identyfikację kadry z firmą poprzez zrozumienie jej strategii i celów działania. Szkolenie może być również postrzegane jako forma nagrody i wyróżnienia, pełnić może zatem funkcję motywacyjną, a jak powszechnie wiadomo, zaangażowany, lojalny i wykształcony pracownik to połowa sukcesu firmy.

Pytanie jak inwestować w pracowników, aby realizowali cel biznesowy firmy oraz przekazać im wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą jeszcze skuteczniej funkcjonować na swoich stanowiskach?

Przed przystąpieniem do udziału w szkoleniu, powinno nastąpić tzw. badanie potrzeb szkoleniowych polegające na rozpoznaniu aktualnej sytuacji firmy, przewidywanych, oczekiwanych kierunków rozwoju, ocenie potencjału rynku, na którym podmiot funkcjonuje, jak również określenie umiejętności i predyspozycji pracowników. Przedsiębiorstwa rzadko decydują się jednak na przeprowadzenie kompleksowej analizy potrzeb szkoleniowych z uwagi na wysoki koszt takiego przedsięwzięcia.

Możliwość wykorzystania środków finansowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego znacząco ułatwia realizację szkoleń dedykowanych pod konkretne potrzeby firm. Przykładem jest realizowany obecnie w województwie dolnośląskim projekt pt.: „Koło ratunkowe na kryzys - TOC + LEAN + HR - szkolenia w zakresie ciągłego doskonalenia organizacji". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu koordynowanego przez firmę Vento Consulting konsultanci przeprowadzają w siedzibie przedsiębiorcy bezpłatne badanie potrzeb szkoleniowych firmy oraz dokonują analizy sytuacji zastanej. Na podstawie wyników badania, właściciel firmy we współpracy z konsultantem ustala program szkolenia. Zaangażowanie właścicieli danego podmiotu pozwala lepiej wykorzystać wiedzę i umiejętności zespołu oraz ma wpływ na osiągane efekty.

Udział w projekcie „Koło ratunkowe na kryzys…”, daje możliwość pozyskania wiedzy i praktycznych umiejętności od doświadczonych praktyków, którzy współpracowali z takimi firmami jak Toyota czy Isuzu. Szkolenia dla mikro i małych firm zatrudniających do 49 osób dofinansowane są do 80%, natomiast firmy średnie - zatrudniające do 249 osób, otrzymują dofinansowanie w wysokości do 70% za trzy dni szkolenia w formie warsztatów, uzupełnionych kursem na platformie e-learningowej.

W ramach projektu firma Vento Consulting przeprowadza szkolenia m.in. z: Zarządzania projektami, Sprzedaży i Marketingu, Logistyki, Finansów, Narzędzi logicznego myślenia, Coachingu, Kierowania, Zarządzania zmianą, Ocen pracowniczych oraz szkolenia związane z zarządzaniem i optymalizacją produkcji.

Więcej informacji na temat projektu oraz aktualny harmonogram znajdują się na stronie: www.doskonalenie-vento.net.pl. Informacje udzielane są pod numerami telefonu: (71) 78 79 779 oraz +516 007 511 lub mailowo pod adresem: [email protected].

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz