Silesia Meetings Challenge już za nami

Silesia Meetings Challenge już za nami

Międzynarodowa konferencja Silesia Meetings Challange zakończyła się w piątek 18.09. W tegorocznej edycji dyskutowano głównie o wyzwaniach i szansach Śląska w przemyśle spotkań. Patronem medialnym wydarzenia był portal MojeKonferencje.pl.

Tegoroczna impreza odbyła się na terenie międzynarodowego centrum kongresowego w Katowicach i była powiązana z Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. Podczas sesji inauguracyjnej omówione zostały nowe możliwości Polski i jej regionów, które daje współpraca w ramach Unii Europejskiej. Do tematu wprowadził słuchaczy Naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta Katowice pan Waldemar Bojarun. Osobą ze środowiska europejskiego przedstawiającą zewnętrzny punkt widzenia był gość specjalny John Peter Mary Wubbe, sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki i biznesu medycznego.

Pierwsza sesja spotkania przebiegała pod hasłem Smart Cities i dedykowana była współczesnym trendom rozwoju miast. Na scenie zaprezentowali się między innymi Cezary Ulasiński i Justyna Szymańska z Centrum Doradztwa Strategicznego oraz Wojciech Przybylski z Krakowskiego Parku Technologicznego.

W kolejnej sesji dyskutowano na temat korzyści dla branży spotkań wynikających z członkostwa w klastrach. Wprowadzenia do problematyki klastrowej dokonał poseł Bartłomiej Bodio, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Polityki Klastrowej. Nie zabrakło także sesji medycznej, której koordynatorem był Klaster Nowoczesna Medycyna. Podczas spotkania organizator Światowego Kongresu Klastrów pan Bogdan Węgrzynek przedstawił projekt Polska 3.0.

Na tle przedstawionych zjawisk omawiane były zagadnienia dotyczące branży spotkań, takie jak znaczenie nowoczesnych targów, wielkie imprezy sportowe, a także wspomniane wcześniej szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim. W panelu dyskusyjnym wystąpili liderzy największych katowickich imprez: Bogusława Bartoszek dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Wojciech Kuśpik pełniący rolę prezesa PTWP S.A..

Ostatnia sesja dotyczyła barier i wyzwań stojących na drodze organizowania nowych kongresów. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawił dr hab. Krzysztof Borodako z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego wystąpienie zainspirowało do gorącej dyskusji przedstawicieli firm PCO, obiektów konferencyjnych, a także przedstawicieli uczelni oraz mediów.

Tegoroczna konferencja zakończyła się wystąpieniem sekretarza generalnego SKKP Sławomira Wróblewskiego, który przedstawił wyniki badania rynkowego dotyczącego oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.

Organizatorem konferencji Silesia Meetings Chellange było Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem - Miastem Katowice. Patronem medialnym wydarzenia był portal MojeKonferencje.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum