Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
22.09.2015

Silesia Meetings Challenge już za nami

Silesia Meetings Challenge już za nami

Międzynarodowa konferencja Silesia Meetings Challange zakończyła się w piątek 18.09. W tegorocznej edycji dyskutowano głównie o wyzwaniach i szansach Śląska w przemyśle spotkań. Patronem medialnym wydarzenia był portal MojeKonferencje.pl.

Tegoroczna impreza odbyła się na terenie międzynarodowego centrum kongresowego w Katowicach i była powiązana z Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. Podczas sesji inauguracyjnej omówione zostały nowe możliwości Polski i jej regionów, które daje współpraca w ramach Unii Europejskiej. Do tematu wprowadził słuchaczy Naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta Katowice pan Waldemar Bojarun. Osobą ze środowiska europejskiego przedstawiającą zewnętrzny punkt widzenia był gość specjalny John Peter Mary Wubbe, sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki i biznesu medycznego.

Pierwsza sesja spotkania przebiegała pod hasłem Smart Cities i dedykowana była współczesnym trendom rozwoju miast. Na scenie zaprezentowali się między innymi Cezary Ulasiński i Justyna Szymańska z Centrum Doradztwa Strategicznego oraz Wojciech Przybylski z Krakowskiego Parku Technologicznego.

W kolejnej sesji dyskutowano na temat korzyści dla branży spotkań wynikających z członkostwa w klastrach. Wprowadzenia do problematyki klastrowej dokonał poseł Bartłomiej Bodio, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Polityki Klastrowej. Nie zabrakło także sesji medycznej, której koordynatorem był Klaster Nowoczesna Medycyna. Podczas spotkania organizator Światowego Kongresu Klastrów pan Bogdan Węgrzynek przedstawił projekt Polska 3.0.

Na tle przedstawionych zjawisk omawiane były zagadnienia dotyczące branży spotkań, takie jak znaczenie nowoczesnych targów, wielkie imprezy sportowe, a także wspomniane wcześniej szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim. W panelu dyskusyjnym wystąpili liderzy największych katowickich imprez: Bogusława Bartoszek dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Wojciech Kuśpik pełniący rolę prezesa PTWP S.A..

Ostatnia sesja dotyczyła barier i wyzwań stojących na drodze organizowania nowych kongresów. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawił dr hab. Krzysztof Borodako z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego wystąpienie zainspirowało do gorącej dyskusji przedstawicieli firm PCO, obiektów konferencyjnych, a także przedstawicieli uczelni oraz mediów.

Tegoroczna konferencja zakończyła się wystąpieniem sekretarza generalnego SKKP Sławomira Wróblewskiego, który przedstawił wyniki badania rynkowego dotyczącego oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.

Organizatorem konferencji Silesia Meetings Chellange było Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem - Miastem Katowice. Patronem medialnym wydarzenia był portal MojeKonferencje.pl.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij