Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
15.03.2013

Starwood Hotels & Resorts otworzy 50 nowych hoteli w Europie w ciągu pięciu lat

Starwood ogłasza plany globalnej ekspansji oraz inwestycje warte ponad 200 mln dolarów w ulepszanie funkcjonujących hoteli.

Sieć Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc (NYSE: HOT) ogłosiła plany otwarcia 50 nowych hoteli w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat. Oznacza to wzrost aktualnego portfolio w Europie o 30%. Jeszcze w tym roku sieć otworzy dziewięć nowych obiektów na starym kontynencie, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, które stanowią kluczowy element dla długofalowej strategii rozwoju firmy w Europie. W tym samym czasie Starwood i jego partnerzy dokonują znacznych inwestycji w celu przywrócenia blasku wybranym hotelom sieci w Europie.

Starwood zwiększa portfolio w Europie
Od 2009 roku, Starwood dodał 25 nowych hoteli do swojego europejskiego portfolio i obecnie zarządza 163 hotelami w 32 krajach na kontynencie. Tylko w tym roku firma otworzy dziewięć nowych hoteli, w tym w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw oraz Turcji. Najważniejsze inwestycje:

- Trzy nowe hotele Starwood w Turcji, w tym będzie to debiut marki Sheraton w Adanie, tureckim centrum kulturalno – handlowym ; hotele marek Sheraton i Aloft w Bursie, która jest najszybciej rozwijającym się miastem w Turcji. Za dwa lata portfolio sieci Starwood w Turcji będzie obejmować 10 hoteli w pięciu miastach: Stambuł, Ankara, Cesme, Bursa i Adana.

- Trzeci hotel Starwood w Moskwie – będzie to Sheraton Moskwa-Szeremietiewo Airport Hotel. W ciągu najbliższych czterech lat, Starwood prawie czterokrotnie powiększy swoje portfolio i będzie zarządzać 11 nowymi hotelami w Moskwie, St Petersburgu, Rostov-on-Don, Perm, Kałudze, Krasnodarze w Rosji, a także w Kijowie i Ismayilli w Azerbejdżanie.

- Stawood otworzy również swój pierwszy hotel w Tadżykistanie - Sheraton w Duszanbe, a następnie Sheraton w Aktobe w Kazachstanie oraz Four Points by Sheraton Kecskemet Hotel & Conference Center na Węgrzech.

- Słynny King George Hotel w Atenach dołączy do portfolio Luxury Collection i będzie ósmym hotelem marki w Grecji i jednocześnie największym zagłębiem Luxury Collection na rynku europejskim.

- Marka W Hotels otworzy pierwszy narciarski obiekt - W Verbier w Szwajcarii w grudniu br. W Europie od 2008r. otworzono pięć hoteli marki w tętniących życiem destynacjach: Londynie, Barcelonie, St Petersburgu, Stambule i ostatnio Paryżu. W przyszłym roku hotel W zadebiutuje we włoskiej stolicy mody - Mediolanie.

Bart Carnahan, wiceprezes ds. rozwoju, Starwood Hotels & Resorts w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie powiedział: Aby utrzymać szybkie tempo wzrostu naszej sieci w Europie wzmocniliśmy zespół osób odpowiedzialnych za nowe inwestycje zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji, Polsce i Turcji. To podkreśla nasze zaangażowanie w Europie.

Starwood umacnia pozycję w segmencie luksusowym
Poza rozwojem sieci, Starwood wraz ze swoimi partnerami inwestuje w renowację najpiękniejszych europejskich hoteli z segmentu luksusowego. Wartość inwestycji to 200 mln euro i zostanie ona przeznaczona na modernizację zabytkowych hoteli przy jednakowym zachowaniu ich historycznego uroku. Wśród ostatnio odnowionych hoteli znajduje się warszawski Hotel Bristol oraz Metropol Palace w Belgradzie.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij