Starwood Hotels & Resorts otworzy 50 nowych hoteli w Europie w ciągu pięciu lat

Starwood ogłasza plany globalnej ekspansji oraz inwestycje warte ponad 200 mln dolarów w ulepszanie funkcjonujących hoteli.

Sieć Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc (NYSE: HOT) ogłosiła plany otwarcia 50 nowych hoteli w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat. Oznacza to wzrost aktualnego portfolio w Europie o 30%. Jeszcze w tym roku sieć otworzy dziewięć nowych obiektów na starym kontynencie, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, które stanowią kluczowy element dla długofalowej strategii rozwoju firmy w Europie. W tym samym czasie Starwood i jego partnerzy dokonują znacznych inwestycji w celu przywrócenia blasku wybranym hotelom sieci w Europie.

Starwood zwiększa portfolio w Europie
Od 2009 roku, Starwood dodał 25 nowych hoteli do swojego europejskiego portfolio i obecnie zarządza 163 hotelami w 32 krajach na kontynencie. Tylko w tym roku firma otworzy dziewięć nowych hoteli, w tym w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw oraz Turcji. Najważniejsze inwestycje:

- Trzy nowe hotele Starwood w Turcji, w tym będzie to debiut marki Sheraton w Adanie, tureckim centrum kulturalno – handlowym ; hotele marek Sheraton i Aloft w Bursie, która jest najszybciej rozwijającym się miastem w Turcji. Za dwa lata portfolio sieci Starwood w Turcji będzie obejmować 10 hoteli w pięciu miastach: Stambuł, Ankara, Cesme, Bursa i Adana.

- Trzeci hotel Starwood w Moskwie – będzie to Sheraton Moskwa-Szeremietiewo Airport Hotel. W ciągu najbliższych czterech lat, Starwood prawie czterokrotnie powiększy swoje portfolio i będzie zarządzać 11 nowymi hotelami w Moskwie, St Petersburgu, Rostov-on-Don, Perm, Kałudze, Krasnodarze w Rosji, a także w Kijowie i Ismayilli w Azerbejdżanie.

- Stawood otworzy również swój pierwszy hotel w Tadżykistanie - Sheraton w Duszanbe, a następnie Sheraton w Aktobe w Kazachstanie oraz Four Points by Sheraton Kecskemet Hotel & Conference Center na Węgrzech.

- Słynny King George Hotel w Atenach dołączy do portfolio Luxury Collection i będzie ósmym hotelem marki w Grecji i jednocześnie największym zagłębiem Luxury Collection na rynku europejskim.

- Marka W Hotels otworzy pierwszy narciarski obiekt - W Verbier w Szwajcarii w grudniu br. W Europie od 2008r. otworzono pięć hoteli marki w tętniących życiem destynacjach: Londynie, Barcelonie, St Petersburgu, Stambule i ostatnio Paryżu. W przyszłym roku hotel W zadebiutuje we włoskiej stolicy mody - Mediolanie.

Bart Carnahan, wiceprezes ds. rozwoju, Starwood Hotels & Resorts w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie powiedział: Aby utrzymać szybkie tempo wzrostu naszej sieci w Europie wzmocniliśmy zespół osób odpowiedzialnych za nowe inwestycje zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji, Polsce i Turcji. To podkreśla nasze zaangażowanie w Europie.

Starwood umacnia pozycję w segmencie luksusowym
Poza rozwojem sieci, Starwood wraz ze swoimi partnerami inwestuje w renowację najpiękniejszych europejskich hoteli z segmentu luksusowego. Wartość inwestycji to 200 mln euro i zostanie ona przeznaczona na modernizację zabytkowych hoteli przy jednakowym zachowaniu ich historycznego uroku. Wśród ostatnio odnowionych hoteli znajduje się warszawski Hotel Bristol oraz Metropol Palace w Belgradzie.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz