Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
24.01.2013

Starwood w Polsce ma nowego szefa

Gonçalo Duarte Silva objął funkcję dyrektora generalnego Starwood Hotels & Resorts w Polsce oraz hotelu Sheraton w Warszawie. Do obowiązków Pana Duarte Silva będzie należało zarządzanie warszawskim hotelem Sheraton oraz koordynacja działalności pozostałych pięciu obiektów sieci w Polsce: hoteli Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie, Westin w Warszawie oraz Hotelu Bristol w Warszawie, który właśnie dołączył do elitarnej grupy Luxury Collection.

Nominacja Gonçalo Duarte Silva jest kolejnym dowodem na zaangażowanie sieci Starwood Hotels & Resorts na polskim rynku. Sieć oferuje w Polsce ponad 1500 pokoi w hotelach zlokalizowanych Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie i właśnie zakończyła 50-cio milionową renowację historycznego Hotelu Bristol w Warszawie.

Gonçalo Duarte Silva jest z pochodzenia Portugalczykiem, ale swoje doświadczenie zdobywał na rynkach międzynarodowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Maroko i Hiszpanii. W swojej karierze pełnił wiele funkcji menedżerskich odpowiadając za restauracje, bary i ofertę bankietową hotelu Le Meridien Penina Golf & Resort Hotel w Portugalii, a następnie zarządzał wszystkimi działami operacyjnymi tego hotelu. W 1996 r. objął funkcję dyrektora ds. pokoi hotelu Westin Palace w Madrycie, a po awansie dyrektora tegoż hotelu. Przez 4 lata zarządzał usprawnianiem procesów hoteli sieci Starwood w Hiszpanii i Portugali jako dyrektor regionalny Six Sigma.

W 2005 roku Pan Duarte Silva został dyrektorem generalnym kompleksu dwóch hoteli: The Westin & Sheraton Real de Faula Golf Resort & Spa na Costa Blanca, a w 2007 r. objął funkcję dyrektora generalnego hotelu Le Meridien w Barcelonie, który pod jego nadzorem stał się flagowym obiektem marki.

Gonçalo Duarte Silva jest absolwentem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Porto w Portugalii. Mówi po angielsku, hiszpańsku i francusku. Jego hobby to żeglarstwo i tenis. Ma żonę i dwoje dzieci.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij